Dodany: 2014-09-30

Amfiteatr w Mrągowie

Historia amfiteatru w Mrągowie, znajdującego się nad jeziorem Czos, sięga lat 80. ubiegłego wieku. Jednak obecnie w tym miejscu nie zobaczymy kilkudziesięcioletniej budowli. W 2011 roku rozpoczęto prace nad nowym amfiteatrem, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w pierwszych dniach lipca 2012 roku.

Mrągowski amfiteatr usytuowany jest w niezwykle malowniczej scenerii, nad wspomnianym już jeziorem Czos, w pobliżu mola. Doskonale odnajduje się w roli kulturalnego centrum miasta, goszcząc na swoich deskach znakomitych artystów rodzimej estrady.

Widownia nowego amfiteatru w Mrągowie została podzielona na kilka sektorów i może pomieścić ponad 5200 osób, do dyspozycji których oddaje się również nowoczesną infrastrukturę.

Na deskach amfiteatru odbywają się takie wydarzenia, jak Festiwal Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa czy Festiwal Kultury Kresowej, które skutecznie przyciągają nie tylko mieszkańców Mrągowa, ale także tysiące turystów z całego kraju.

W kalendarium amfiteatru znajdziemy ponadto Dziecięcy Festiwal Taneczny Mazurski Krok, Mazurska Gala Muzyki Tanecznej Disco pod Żaglami czy koncerty organizowane w ramach Dni Mrągowa.

Warto jednak wiedzieć, że poza imprezami widownia obiektu jest na ogół zamknięta. W tym czasie najlepiej wybrać się na pobliski punkt widokowy, z którego podziwiać możemy zarówno amfiteatr, jak i piękne jezioro Czos i otaczające Mrągowo wspaniałe krajobrazy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Mrągowo i okolica

Amfiteatr w Mrągowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach