Amfiteatr w Mrągowie

Historia amfiteatru w Mrągowie, znajdującego się nad jeziorem Czos, sięga lat 80. ubiegłego wieku. Jednak obecnie w tym miejscu nie zobaczymy kilkudziesięcioletniej budowli. W 2011 roku rozpoczęto prace nad nowym amfiteatrem, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w pierwszych dniach lipca 2012 roku.

Mrągowski amfiteatr usytuowany jest w niezwykle malowniczej scenerii, nad wspomnianym już jeziorem Czos, w pobliżu mola. Doskonale odnajduje się w roli kulturalnego centrum miasta, goszcząc na swoich deskach znakomitych artystów rodzimej estrady.

Widownia nowego amfiteatru w Mrągowie została podzielona na kilka sektorów i może pomieścić ponad 5200 osób, do dyspozycji których oddaje się również nowoczesną infrastrukturę.

Na deskach amfiteatru odbywają się takie wydarzenia, jak Festiwal Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa czy Festiwal Kultury Kresowej, które skutecznie przyciągają nie tylko mieszkańców Mrągowa, ale także tysiące turystów z całego kraju.

W kalendarium amfiteatru znajdziemy ponadto Dziecięcy Festiwal Taneczny Mazurski Krok, Mazurska Gala Muzyki Tanecznej Disco pod Żaglami czy koncerty organizowane w ramach Dni Mrągowa.

Warto jednak wiedzieć, że poza imprezami widownia obiektu jest na ogół zamknięta. W tym czasie najlepiej wybrać się na pobliski punkt widokowy, z którego podziwiać możemy zarówno amfiteatr, jak i piękne jezioro Czos i otaczające Mrągowo wspaniałe krajobrazy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Mrągowo i okolica

Amfiteatr w Mrągowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...