Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Amfiteatr w Mrągowie

Historia amfiteatru w Mrągowie, znajdującego się nad jeziorem Czos, sięga lat 80. ubiegłego wieku. Jednak obecnie w tym miejscu nie zobaczymy kilkudziesięcioletniej budowli. W 2011 roku rozpoczęto prace nad nowym amfiteatrem, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w pierwszych dniach lipca 2012 roku.

Mrągowski amfiteatr usytuowany jest w niezwykle malowniczej scenerii, nad wspomnianym już jeziorem Czos, w pobliżu mola. Doskonale odnajduje się w roli kulturalnego centrum miasta, goszcząc na swoich deskach znakomitych artystów rodzimej estrady.

Widownia nowego amfiteatru w Mrągowie została podzielona na kilka sektorów i może pomieścić ponad 5200 osób, do dyspozycji których oddaje się również nowoczesną infrastrukturę.

Na deskach amfiteatru odbywają się takie wydarzenia, jak Festiwal Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa czy Festiwal Kultury Kresowej, które skutecznie przyciągają nie tylko mieszkańców Mrągowa, ale także tysiące turystów z całego kraju.

W kalendarium amfiteatru znajdziemy ponadto Dziecięcy Festiwal Taneczny Mazurski Krok, Mazurska Gala Muzyki Tanecznej Disco pod Żaglami czy koncerty organizowane w ramach Dni Mrągowa.

Warto jednak wiedzieć, że poza imprezami widownia obiektu jest na ogół zamknięta. W tym czasie najlepiej wybrać się na pobliski punkt widokowy, z którego podziwiać możemy zarówno amfiteatr, jak i piękne jezioro Czos i otaczające Mrągowo wspaniałe krajobrazy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Mrągowo i okolica

Amfiteatr w Mrągowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...