Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Zamek w Poznaniu, który zbudowano dla ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II, powstawał w latach 1905-1910. Projektantem poznańskiej posiadłości był Franz Heinrich Schwechten, któremu zawdzięcza ona wygląd średniowiecznego zamczyska.

W 1919 roku zamek przeszedł na własność skarbu państwa II Rzeczypospolitej. Dawne cesarskie apartamenty Wilhelma stały się jedną z oficjalnych siedzib głowy państwa, a pozostała część gmachu była wykorzystywana przez kilka różnych instytucji.

Po wybuchu drugiej wojny światowej podjęto decyzję o całkowitej przebudowie zamku i przekształceniu na rezydencję Hitlera. Prac remontowych nigdy jednak nie ukończono. W lutym 1945 roku poznański zamek został zdobyty przez Armię Czerwoną.

W 1948 roku w historycznych wnętrzach zaczęły funkcjonować biura władz miasta. W 1962 roku w zamku powstał Pałac Kultury, który następnie stał się użytkownikiem niemal całego obiektu. W ostatnich latach zabytkową posiadłość poddano gruntownej rewitalizacji, natomiast w 2012 roku ukończono modernizację reprezentacyjnej części gmachu. Zamek zyskał nowoczesną Salę Wystaw oraz kameralne Kino Pałacowe.

Obecnie gospodarzem obiektu jest Centrum Kultury Zamek, jedna z większych instytucji kulturalnych w kraju. W cesarskich komnatach swoje siedziby mają też Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka oraz Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Poznań i okolica

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *



Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12
Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-Ski usytuowana jest niespełna kilometr od granicy z Słowacją. W Jurgowie bardzo dobre warunki śniegowe panują średnio przez cztery miesiące.

W ośrodku zagospodarowano 7 tras narciarskich o zróżnicowany