Elektrownia wiatrowa na Mazurach

Mazury Garbate uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych regionów, leżących na obszarze Mazur, mogących poszczycić się zarówno bogactwem przyrodniczym, jak i krajobrazowym i kulturowym.

Na Mazurach Garbatych czekają na nas rozległe jeziora, wspaniałe kompleksy leśne, ciekawe zabytki oraz korzystny mikroklimat. Słowem, znakomite warunki do wypoczynku z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Po takim, choć krótkim przedstawieniu głównych walorów Mazur Garbatych, przestaje dziwić fakt, że mająca miejsce w ostatnich latach budowa elektrowni wiatrowej na tym terenie wzbudzała wiele kontrowersji.

Mimo że sprzeciwy mieszkańców i lokalnych działaczy nie powstrzymały realizacji planowanej inwestycji, Mazury Garbate w dalszym ciągu urzekają i zdobywają serca turystów.

Mazury Garbate to doskonała propozycja przede wszystkim dla pasjonatów przyrody, marzących o bliskim spotkaniu z naturą. Region jest także świetnie przygotowany na przyjęcie amatorów aktywnego spędzania czasu – z myślą o nich zagospodarowano po kilkanaście szlaków pieszych i rowerowych, a ponadto kilka konnych i kajakowych.

Imponujący wachlarz atrakcji oddaje się również do dyspozycji miłośników zwiedzania. W Ełku, Gołdapi, Olecku, Stańczykach oraz innych mniejszych miejscowościach znajdują się liczne obiekty o niekwestionowanej wartości historycznej, przykuwające wzrok architekturą obiekty sakralne oraz zabytkowe już budowle, prezentujące dawną myśl techniczną w nowej, odrestaurowanej odsłonie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kozaki i okolica

Elektrownia wiatrowa na Mazurach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...