Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Elektrownia wiatrowa na Mazurach

Mazury Garbate uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych regionów, leżących na obszarze Mazur, mogących poszczycić się zarówno bogactwem przyrodniczym, jak i krajobrazowym i kulturowym.

Na Mazurach Garbatych czekają na nas rozległe jeziora, wspaniałe kompleksy leśne, ciekawe zabytki oraz korzystny mikroklimat. Słowem, znakomite warunki do wypoczynku z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Po takim, choć krótkim przedstawieniu głównych walorów Mazur Garbatych, przestaje dziwić fakt, że mająca miejsce w ostatnich latach budowa elektrowni wiatrowej na tym terenie wzbudzała wiele kontrowersji.

Mimo że sprzeciwy mieszkańców i lokalnych działaczy nie powstrzymały realizacji planowanej inwestycji, Mazury Garbate w dalszym ciągu urzekają i zdobywają serca turystów.

Mazury Garbate to doskonała propozycja przede wszystkim dla pasjonatów przyrody, marzących o bliskim spotkaniu z naturą. Region jest także świetnie przygotowany na przyjęcie amatorów aktywnego spędzania czasu – z myślą o nich zagospodarowano po kilkanaście szlaków pieszych i rowerowych, a ponadto kilka konnych i kajakowych.

Imponujący wachlarz atrakcji oddaje się również do dyspozycji miłośników zwiedzania. W Ełku, Gołdapi, Olecku, Stańczykach oraz innych mniejszych miejscowościach znajdują się liczne obiekty o niekwestionowanej wartości historycznej, przykuwające wzrok architekturą obiekty sakralne oraz zabytkowe już budowle, prezentujące dawną myśl techniczną w nowej, odrestaurowanej odsłonie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kozaki i okolica

Elektrownia wiatrowa na Mazurach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...