Dodany: 2014-10-16

Elektrownia wiatrowa na Mazurach

Mazury Garbate uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych regionów, leżących na obszarze Mazur, mogących poszczycić się zarówno bogactwem przyrodniczym, jak i krajobrazowym i kulturowym.

Na Mazurach Garbatych czekają na nas rozległe jeziora, wspaniałe kompleksy leśne, ciekawe zabytki oraz korzystny mikroklimat. Słowem, znakomite warunki do wypoczynku z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Po takim, choć krótkim przedstawieniu głównych walorów Mazur Garbatych, przestaje dziwić fakt, że mająca miejsce w ostatnich latach budowa elektrowni wiatrowej na tym terenie wzbudzała wiele kontrowersji.

Mimo że sprzeciwy mieszkańców i lokalnych działaczy nie powstrzymały realizacji planowanej inwestycji, Mazury Garbate w dalszym ciągu urzekają i zdobywają serca turystów.

Mazury Garbate to doskonała propozycja przede wszystkim dla pasjonatów przyrody, marzących o bliskim spotkaniu z naturą. Region jest także świetnie przygotowany na przyjęcie amatorów aktywnego spędzania czasu – z myślą o nich zagospodarowano po kilkanaście szlaków pieszych i rowerowych, a ponadto kilka konnych i kajakowych.

Imponujący wachlarz atrakcji oddaje się również do dyspozycji miłośników zwiedzania. W Ełku, Gołdapi, Olecku, Stańczykach oraz innych mniejszych miejscowościach znajdują się liczne obiekty o niekwestionowanej wartości historycznej, przykuwające wzrok architekturą obiekty sakralne oraz zabytkowe już budowle, prezentujące dawną myśl techniczną w nowej, odrestaurowanej odsłonie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kozaki i okolica

Elektrownia wiatrowa na Mazurach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...