Dodany: 2015-07-23

Geosfera Jaworzno

Geosfera w Jaworznie to centrum edukacji geologiczno-ekologicznej, które powstało na terenie byłego kamieniołomu Sadowa Góra. Ten wyjątkowy i unikatowy w skali kraju park tematyczny jest miejscem wypoczynku, rozrywki, edukacji i rekreacji, a zarazem stanowi jeden z najciekawszych punktów na turystycznej mapie Jaworzna.

W Parku Geosfera zagospodarowano między innymi ścieżki z tablicami edukacyjnymi, salę dydaktyczno-wystawienniczą, staw, zegar pór roku, stację meteorologiczną, punkty widokowe, tematyczny plac zabaw i jeden z największych ogrodów sensorycznych w Europie, w którym można zobaczyć rośliny zapachowe oraz reagujące na dotyk.

Ogromną atrakcją Geosfery są też rekonstrukcje najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych, w tym Notozaura, których szczątki odkryto kilka lat temu na tym obszarze.

W Geosferze przygotowano również pawilon riplemarków i precyzyjną rekonstrukcję środowiska dna triasowego morza. Dzięki modelom zwiedzający mogą zobaczyć, jak dawny kamieniołom wyglądał miliony lat temu, gdy był dnem tropikalnego morza.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Jaworzno i okolica

Geosfera Jaworzno - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11