Dodany: 2014-11-04

JuraPark w Krasiejowie

Wykopaliska paleontologiczne w Krasiejowie, niewielkiej wsi leżącej w pobliżu Opola, prowadzone są od 1993 roku. Na ich terenie w 2010 roku otwarto JuraPark, pełniący funkcje naukowe, wystawiennicze, edukacyjne oraz rekreacyjne. Co więcej, badania na tym obszarze w dalszym ciągu trwają, co czyni kompleks jedynym muzeum tego typu na świecie, utworzonym nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

W JuraParku w Krasiejowie przygotowano imponujący wachlarz atrakcji. Na turystów czeka między innymi multimedialny Tunel Czasu, w niecodziennej formie odkrywający tajemnice dziejów Wszechświata oraz Prehistoryczne Oceanarium, w którym prezentowane są trójwymiarowe obrazy zwierząt, zamieszkujących morskie głębiny tysiące lat temu. Niezwykłą podróż w czasie oferuje także interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka, w którym możemy poznać niesamowitą historię własnego istnienia.

Obowiązkowym punktem programu zwiedzania kompleksu jest również ścieżka edukacyjna o długości 1500 metrów, wzdłuż której rozmieszczono około 200 modeli prehistorycznych gadów i płazów naturalnej wielkości, zrekonstruowanych przy uwzględnieniu najdrobniejszych szczegółów. Dodatkowo, w sezonie letnim goście JuraParku mogą obserwować paleontologów przy pracy.

Infrastrukturę obiektu tworzy ponadto nowoczesny park rozrywki, plac zabaw oraz punkt gastronomiczny. Grupy zorganizowane mogą też urozmaicić swój pobyt uczestnictwem w lekcji muzealnej lub warsztatach paleontologicznych.

Skala tego przedsięwzięcia bez wątpienia robi wrażenie, nawet jeśli na tę chwilę mamy jedynie możliwość obejrzenia JuraParku w Krasiejowie filmowanego z drona. Jednak, choć to tylko namiastka fantastycznej przygody, którą możemy tu przeżyć, z pewnością będzie wystarczającą zachętą, by zaplanować wizytę w kompleksie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krasiejów i okolica

JuraPark w Krasiejowie - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Karolina
  Karolina 2015-02-22 o 01:06

  W Krasiejowie byłam 2 razy z mężem i dziećmi w ciągu 3 lat. Wspaniałe miejsce do wypoczynku- piękna czysta plaża i i woda i bardzo ciekawe miejsce poznawcze dla dzieciaków. Można też skorzystać z noclegów niedaleko parku w gospodarstwie agroturystycznym

 • MamaAni
  MamaAni 2015-08-22 o 22:41

  Jurapark w Krasiejowie niesamowicie się rozwija, obok niego zwiedzić warto nowy park nauki o ewolucji człowieka, który chwalą jako najnowocześniejszy w Europie.

 • AnnaN
  AnnaN 2015-10-09 o 14:37

  Byłam tam ze znajomymi, super sprawa. Nie dośc, że można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, to mozna się przy tym dobrze bawić :) Powiedziałam kuzynce, by zabrała tam swoje dzieci i słyszałam, że były mega zachwycone :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...