Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym

W pierwszych dniach lipca 2014 roku Sławsko Dolne, niewielka wieś na Kujawach, leżąca kilkanaście kilometrów od Inowrocławia, mogła poszczycić się sławą i rozgłosem o ogólnopolskim zasięgu.

Wszystko za sprawą kręgów w zbożu, określanych również mianem piktogramów, agroznaków, agrosymboli czy agroformacji, powstałych prawdopodobnie 29 czerwca na jednym z pól.

Początkowo sprawa kręgów zbożowych w Sławsku Dolnym mogła wydawać się prawdziwą gratką dla zwolenników teorii o istnieniu UFO. Smaczku i pikanterii całej historii dodawały relacje mieszkańców miejscowości. Z ich wypowiedzi wynika, że w noc powstania piktogramów psy dziwnie się zachowywały i ujadały, a światła w domach i lampy przy drodze niepokojąco mrugały.

Kręgi szybko stały się lokalną atrakcją turystyczną. W tym świetle przestaje dziwić, że całkiem realne podstawy, by przypuszczać, że są one dziełem człowieka, nie były powodem do radości. Dowiedziono, że zboże w piktogramie było połamane, a na miejscu nie odnotowano zmian w polu magnetycznym i radiestezyjnym.

Jednak niezależnie od charakteru wysnuwanych wniosków czy hipotez, kręgi zbożowe w Sławsku Dolnym zachwyciły przede wszystkim swoim rozmiarem. Średnica centralnego koła formacji wynosiła aż 35-40 metrów, a od niego odchodziły dodatkowo mniejsze pierścienie. Elementem piktogramu były też dwa mniejsze kręgi.

Takie zjawiska, jak powstawanie kręgów w zbożu, najlepiej potraktować jako ciekawostkę. Natomiast kwestią indywidualną może pozostać to, czy będziemy je postrzegać jako przejaw artystycznej działalności cropmakerów, czy zechcemy wierzyć w wersję o wizycie niezidentyfikowanego obiektu latającego.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Sławsko Dolne i okolica

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12