Dodany: 2014-10-07

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym

W pierwszych dniach lipca 2014 roku Sławsko Dolne, niewielka wieś na Kujawach, leżąca kilkanaście kilometrów od Inowrocławia, mogła poszczycić się sławą i rozgłosem o ogólnopolskim zasięgu.

Wszystko za sprawą kręgów w zbożu, określanych również mianem piktogramów, agroznaków, agrosymboli czy agroformacji, powstałych prawdopodobnie 29 czerwca na jednym z pól.

Początkowo sprawa kręgów zbożowych w Sławsku Dolnym mogła wydawać się prawdziwą gratką dla zwolenników teorii o istnieniu UFO. Smaczku i pikanterii całej historii dodawały relacje mieszkańców miejscowości. Z ich wypowiedzi wynika, że w noc powstania piktogramów psy dziwnie się zachowywały i ujadały, a światła w domach i lampy przy drodze niepokojąco mrugały.

Kręgi szybko stały się lokalną atrakcją turystyczną. W tym świetle przestaje dziwić, że całkiem realne podstawy, by przypuszczać, że są one dziełem człowieka, nie były powodem do radości. Dowiedziono, że zboże w piktogramie było połamane, a na miejscu nie odnotowano zmian w polu magnetycznym i radiestezyjnym.

Jednak niezależnie od charakteru wysnuwanych wniosków czy hipotez, kręgi zbożowe w Sławsku Dolnym zachwyciły przede wszystkim swoim rozmiarem. Średnica centralnego koła formacji wynosiła aż 35-40 metrów, a od niego odchodziły dodatkowo mniejsze pierścienie. Elementem piktogramu były też dwa mniejsze kręgi.

Takie zjawiska, jak powstawanie kręgów w zbożu, najlepiej potraktować jako ciekawostkę. Natomiast kwestią indywidualną może pozostać to, czy będziemy je postrzegać jako przejaw artystycznej działalności cropmakerów, czy zechcemy wierzyć w wersję o wizycie niezidentyfikowanego obiektu latającego.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Sławsko Dolne i okolica

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w