Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym

W pierwszych dniach lipca 2014 roku Sławsko Dolne, niewielka wieś na Kujawach, leżąca kilkanaście kilometrów od Inowrocławia, mogła poszczycić się sławą i rozgłosem o ogólnopolskim zasięgu.

Wszystko za sprawą kręgów w zbożu, określanych również mianem piktogramów, agroznaków, agrosymboli czy agroformacji, powstałych prawdopodobnie 29 czerwca na jednym z pól.

Początkowo sprawa kręgów zbożowych w Sławsku Dolnym mogła wydawać się prawdziwą gratką dla zwolenników teorii o istnieniu UFO. Smaczku i pikanterii całej historii dodawały relacje mieszkańców miejscowości. Z ich wypowiedzi wynika, że w noc powstania piktogramów psy dziwnie się zachowywały i ujadały, a światła w domach i lampy przy drodze niepokojąco mrugały.

Kręgi szybko stały się lokalną atrakcją turystyczną. W tym świetle przestaje dziwić, że całkiem realne podstawy, by przypuszczać, że są one dziełem człowieka, nie były powodem do radości. Dowiedziono, że zboże w piktogramie było połamane, a na miejscu nie odnotowano zmian w polu magnetycznym i radiestezyjnym.

Jednak niezależnie od charakteru wysnuwanych wniosków czy hipotez, kręgi zbożowe w Sławsku Dolnym zachwyciły przede wszystkim swoim rozmiarem. Średnica centralnego koła formacji wynosiła aż 35-40 metrów, a od niego odchodziły dodatkowo mniejsze pierścienie. Elementem piktogramu były też dwa mniejsze kręgi.

Takie zjawiska, jak powstawanie kręgów w zbożu, najlepiej potraktować jako ciekawostkę. Natomiast kwestią indywidualną może pozostać to, czy będziemy je postrzegać jako przejaw artystycznej działalności cropmakerów, czy zechcemy wierzyć w wersję o wizycie niezidentyfikowanego obiektu latającego.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Sławsko Dolne i okolica

Kręgi w zbożu w Sławsku Dolnym - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...