Dodany: 2015-09-10

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu, określana mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, należy także do grona największych atrakcji tej nadbałtyckiej miejscowości.

Latarnię w Niechorzu wzniesiono w 1866 roku, 6 lat po podjęciu decyzji o jej budowie. W 1945 roku laterna, w której znajdowała się lampa oraz aparatura umożliwiająca funkcjonowanie latarni, została zniszczona przez pocisk artyleryjski. Po zakończeniu drugiej wojny światowej latarnię odbudowano według dawnej dokumentacji.

Ponowne uruchomienie latarni morskiej w Niechorzu nastąpiło w grudniu 1948 roku. Od tego momentu licząca 45 metrów latarnia, której światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich, dumnie góruje nad okolicą i wskazuje marynarzom drogę do portu.

W 1999 roku przeprowadzono gruntowny remont latarni, natomiast w 2008 roku zmodernizowano również taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę wybrzeża rewalskiego. Przy latarni można również zakupić związane z nią pamiątki.

W pobliżu budowli, niemal u jej podnóża, powstał Park Miniatur Latarni Morskich, w którym można podziwiać wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w skali 1:10.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Niechorze i okolica

Latarnia morska w Niechorzu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Edward Edy Naumowicz
    Edward Edy Naumowicz 2015-10-06 o 14:38

    Byłem w tym roku w Niechorzu dwa razy. W lipcu 2 tygodnie i pod koniec września kilka dni. Zakochałem się w tym miasteczku 😊. A latarnia i widok z latarni przepiękne. Serdecznie wszystkim polecam 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24