Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu, określana mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, należy także do grona największych atrakcji tej nadbałtyckiej miejscowości.

Latarnię w Niechorzu wzniesiono w 1866 roku, 6 lat po podjęciu decyzji o jej budowie. W 1945 roku laterna, w której znajdowała się lampa oraz aparatura umożliwiająca funkcjonowanie latarni, została zniszczona przez pocisk artyleryjski. Po zakończeniu drugiej wojny światowej latarnię odbudowano według dawnej dokumentacji.

Ponowne uruchomienie latarni morskiej w Niechorzu nastąpiło w grudniu 1948 roku. Od tego momentu licząca 45 metrów latarnia, której światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich, dumnie góruje nad okolicą i wskazuje marynarzom drogę do portu.

W 1999 roku przeprowadzono gruntowny remont latarni, natomiast w 2008 roku zmodernizowano również taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę wybrzeża rewalskiego. Przy latarni można również zakupić związane z nią pamiątki.

W pobliżu budowli, niemal u jej podnóża, powstał Park Miniatur Latarni Morskich, w którym można podziwiać wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w skali 1:10.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Niechorze i okolica

Latarnia morska w Niechorzu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Edward Edy Naumowicz
    Edward Edy Naumowicz 2015-10-06 o 14:38

    Byłem w tym roku w Niechorzu dwa razy. W lipcu 2 tygodnie i pod koniec września kilka dni. Zakochałem się w tym miasteczku 😊. A latarnia i widok z latarni przepiękne. Serdecznie wszystkim polecam 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

<