Dodany: 2015-09-24

Marina, port, plaża w Dziwnowie

Dziwnów to urokliwa nadmorska miejscowość leżąca na Pomorzu Zachodnim, niespełna 100 kilometrów od Szczecina, której historia sięga jeszcze XIII wieku. Choć w Dziwnowie znajduje się wiele atrakcji, które każdego roku przyciągają miłośników wypoczynku nad Bałtykiem, to właśnie plaża, port i marina cieszą się zwykle największą popularnością.

Dziwnów może poszczyć się piękną, czystą i piaszczystą plażą, oddzieloną od miasta pasmem malowniczych wydm, na której wyznaczono strzeżone kąpielisko. Plaża w Dziwnowie to miejsce doskonałe zarówno dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, jak i miłośników nadmorskich spacerów, amatorów aktywności czy rodzin z dziećmi.

Warto również dodać, że w 2015 roku plaża w Dziwnowie została nagrodzona Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie, które nadawane jest kąpieliskom, spełniającym najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody oraz bezpieczeństwa. Błękitną Flagę przyznano także pobliskim plażom w Dziwnówku oraz Międzywodziu.

Ogromną atrakcją Dziwnowa jest też przystań pasażerska i port rybacki, który formalnie ustanowiono w 1963 roku. Port usytuowany jest między cieśniną Dziwną i brzegiem Morza Bałtyckiego a Zalewem Kamieńskim, a przystań pasażerska przy Wybrzeżu Kościuszki.

W sezonie letnim z przystani można wyruszyć w rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim lub do Kamienia Pomorskiego. Natomiast spragnieni mocnych wrażeń turyści mogą również zdecydować się na przejażdżkę szybką łodzią motorową.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Dziwnów i okolica

Marina, port, plaża w Dziwnowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski klasztor w Wigrach, usytuowany nad jeziorem Wigry, często określany jest mianem perełki Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów.

W 1667 roku król Jan Kazimierz nadał kamedułom wówczas trudno dostępną ...

Dodany: 2017-10-10
Pałac Ossolińskich w Sterdyni

Pałac Ossolińskich w Sterdyni

Sterdyń to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim i siedziba gminy o tej samej nazwie, leżąca około 100 kilometrów od Warszawy i Białegostoku. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie gminy jest Pałac Ossolińskich w Sterdyni, pięknie usytuowany w sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku ...