Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Marina, port, plaża w Dziwnowie

Dziwnów to urokliwa nadmorska miejscowość leżąca na Pomorzu Zachodnim, niespełna 100 kilometrów od Szczecina, której historia sięga jeszcze XIII wieku. Choć w Dziwnowie znajduje się wiele atrakcji, które każdego roku przyciągają miłośników wypoczynku nad Bałtykiem, to właśnie plaża, port i marina cieszą się zwykle największą popularnością.

Dziwnów może poszczyć się piękną, czystą i piaszczystą plażą, oddzieloną od miasta pasmem malowniczych wydm, na której wyznaczono strzeżone kąpielisko. Plaża w Dziwnowie to miejsce doskonałe zarówno dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, jak i miłośników nadmorskich spacerów, amatorów aktywności czy rodzin z dziećmi.

Warto również dodać, że w 2015 roku plaża w Dziwnowie została nagrodzona Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie, które nadawane jest kąpieliskom, spełniającym najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody oraz bezpieczeństwa. Błękitną Flagę przyznano także pobliskim plażom w Dziwnówku oraz Międzywodziu.

Ogromną atrakcją Dziwnowa jest też przystań pasażerska i port rybacki, który formalnie ustanowiono w 1963 roku. Port usytuowany jest między cieśniną Dziwną i brzegiem Morza Bałtyckiego a Zalewem Kamieńskim, a przystań pasażerska przy Wybrzeżu Kościuszki.

W sezonie letnim z przystani można wyruszyć w rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim lub do Kamienia Pomorskiego. Natomiast spragnieni mocnych wrażeń turyści mogą również zdecydować się na przejażdżkę szybką łodzią motorową.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Dziwnów i okolica

Marina, port, plaża w Dziwnowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *