Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Most Siekierkowski

Most Siekierkowski w Warszawie został zbudowany w 2002 roku. Po moście, który łączy Mokotów z Pragą-Południe i Wawrem, przebiega droga krajowa nr 2.

Most Siekierkowski oddano do użytku 21 września 2002 po trwającej 2 lata budowie. Most powstał jako główny element Trasy Siekierkowskiej łączącej jedne z ważniejszych węzłów komunikacyjnych na lewym i prawym brzegu Wisły.

Most Siekierkowski, zbudowany według projektu architekta Stefana Filipiuka, jest mostem wantowym, który bywa nazywany również mostem podwieszonym. Długość przeprawy wynosi 500 metrów, a szerokość całkowita - od 33,38 metrów do 40,38 metrów.

Most Siekierkowski znalazł się na jednym z czterech znaczków pocztowych, które w 2008 roku zostały wydane przez Pocztę Polską w emisji "Mosty w Polsce".

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Warszawa i okolica

Most Siekierkowski - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem