Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Ogród Zoologiczny w Warszawie

Mimo że pierwsze prywatne zwierzyńce i menażerie na terenie dzisiejszej Warszawy powstawały jeszcze w XVII wieku, decyzja o utworzeniu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego zapadła dopiero w 1927 roku. Uroczyste otwarcie kompleksu miało miejsce kilka miesięcy później, wczesną wiosną 1928 roku, co czyni go piątym najstarszym obiektem tego typu w Polsce.

Początkowo warszawskie ZOO zajmowało powierzchnię 12 hektarów, które zamieszkiwało około 500 przedstawicieli różnych gatunków zwierząt. Na przestrzeni lat powierzchnia Ogrodu powiększyła się aż trzykrotnie, natomiast liczba okazów ponad siedmiokrotnie.

Obecnie w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie funkcjonuje akwarium, małpiarnia, ptaszarnia, słoniarnia, żyrafiarnia, rekinarium, hipopotamiarnia, insektarium, herpetarium, wybieg australijski i wybieg nosorożców. Fantastyczną atrakcją jest także Baśniowe ZOO, stworzone głównie z myślą o najmłodszych gościach, które stało się domem dla kucyków, osłów, kóz czy owiec.

Warszawski kompleks jest otwarty przez cały rok. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, oferuje zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W ostatnim czasie działalność edukacyjna Ogrodu została rozszerzona o prelekcje, prowadzone przez znanego przyrodnika i podróżnika.

Nie sposób również nie wspomnieć, że wiele zwierząt ze stołecznego ZOO posiada swoich opiekunów. Na przedstawionej liście sponsorów możemy znaleźć szkoły, dziesiątki firm, fundacje, organizacje naukowe, a nawet osoby prywatne.

Dzięki imponującej historii, tworzącej idealny duet z wielopłaszczyznową działalnością, warszawski kompleks został wyróżniony przez EAZA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, skupiające najcenniejsze i najbardziej liczące się ogrody na Starym Kontynencie.

Wizyta w ZOO może być niezapomnianą przygodą, źródłem rozrywki lub relaksu czy znakomitym urozmaiceniem czasu spędzanego w stolicy. Ale zanim ją zaplanujemy, przeznaczmy chwilę na obejrzenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie filmowanego z drona, co z pewnością dodatkowo rozbudzi naszą chęć na bliskie spotkanie z naturą.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Warszawa i okolica

Ogród Zoologiczny w Warszawie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...