Dodany: 2014-10-24

Ogród Zoologiczny w Warszawie

Mimo że pierwsze prywatne zwierzyńce i menażerie na terenie dzisiejszej Warszawy powstawały jeszcze w XVII wieku, decyzja o utworzeniu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego zapadła dopiero w 1927 roku. Uroczyste otwarcie kompleksu miało miejsce kilka miesięcy później, wczesną wiosną 1928 roku, co czyni go piątym najstarszym obiektem tego typu w Polsce.

Początkowo warszawskie ZOO zajmowało powierzchnię 12 hektarów, które zamieszkiwało około 500 przedstawicieli różnych gatunków zwierząt. Na przestrzeni lat powierzchnia Ogrodu powiększyła się aż trzykrotnie, natomiast liczba okazów ponad siedmiokrotnie.

Obecnie w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie funkcjonuje akwarium, małpiarnia, ptaszarnia, słoniarnia, żyrafiarnia, rekinarium, hipopotamiarnia, insektarium, herpetarium, wybieg australijski i wybieg nosorożców. Fantastyczną atrakcją jest także Baśniowe ZOO, stworzone głównie z myślą o najmłodszych gościach, które stało się domem dla kucyków, osłów, kóz czy owiec.

Warszawski kompleks jest otwarty przez cały rok. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, oferuje zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W ostatnim czasie działalność edukacyjna Ogrodu została rozszerzona o prelekcje, prowadzone przez znanego przyrodnika i podróżnika.

Nie sposób również nie wspomnieć, że wiele zwierząt ze stołecznego ZOO posiada swoich opiekunów. Na przedstawionej liście sponsorów możemy znaleźć szkoły, dziesiątki firm, fundacje, organizacje naukowe, a nawet osoby prywatne.

Dzięki imponującej historii, tworzącej idealny duet z wielopłaszczyznową działalnością, warszawski kompleks został wyróżniony przez EAZA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, skupiające najcenniejsze i najbardziej liczące się ogrody na Starym Kontynencie.

Wizyta w ZOO może być niezapomnianą przygodą, źródłem rozrywki lub relaksu czy znakomitym urozmaiceniem czasu spędzanego w stolicy. Ale zanim ją zaplanujemy, przeznaczmy chwilę na obejrzenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie filmowanego z drona, co z pewnością dodatkowo rozbudzi naszą chęć na bliskie spotkanie z naturą.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Warszawa i okolica

Ogród Zoologiczny w Warszawie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *