Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Pałac Borek Strzeliński

Pałac w Borku Strzelińskim został wzniesiony w połowie XIX wieku. Już od początku swego istnienia budził prawdziwy podziw wśród mieszkańców tej leżącej nieopodal Wrocławia wsi, której dzieje sięgają 1155 roku.

Rezydencję zbudowano z inicjatywy Heinricha von Schönermarkt, do którego w tym czasie należał Borek Strzeliński. Pałac z dumą reprezentował styl neorenesansowy, choć nie brakowało w nim również ozdobnych elementów neogotyckich.

Do wybuchu drugiej wojny światowej posiadłość kilkakrotnie zmieniała właścicieli. Po zakończeniu konfliktu stała się siedzibą zarządu Państwowego Gospodarstwa Rolnego, a następnie trafiła w ręce powołanych w jego miejsce agencji.

Nowy rozdział w historii pałacu rozpoczął się w 2011 roku. Budynkiem zainteresował się prywatny inwestor, który w niespełna dwa lata tchnął nowe życie w zabytkowe mury. Rezydencja odzyskała dawny blask i znów zaczęła zachwycać tak, jak w momencie powstania. Co więcej, dzięki licznie zachowanym detalom architektonicznym właściwie nie utraciła swego pierwotnego charakteru.

Efekt prowadzonych prac remontowych i renowacyjnych zdumiewa jeszcze bardziej, gdy spojrzymy na Pałac w Borku Strzelińskim z lotu ptaka. Z tej perspektywy możemy także dostrzec otulający rezydencję piękny park oraz dziedziniec, będący niegdyś częścią folwarku. Obecnie w odnowionych wnętrzach funkcjonuje elegancki hotel.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Borek Strzeliński i okolica

Pałac Borek Strzeliński - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *