Dodany: 2017-02-21

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach, małej miejscowości w województwie dolnośląskim, leżącej około 10 kilometrów od Legnicy, został wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku, prawdopodobnie przez Hansa Sebaldusa Heinricha.

Pierwotnie niewielki zamek otoczony fosą pełnił funkcje obronne. Po śmierci budowniczego kolejni właściciele remontowali i przerabiali budowlę, aż w 1686 roku Florian Gottlob von Thielau nadał jej kształt neobarokowego pałacu, o czym świadczy data zachowana w kartuszu herbowym nad wejściem. Kolejne przebudowy rezydencji miały miejsce w połowie i pod koniec XIX wieku, a także w 1964 roku, jednak nie zmieniły one kształtu posiadłości.

Od 1945 do 1949 roku obiekt znajdował się pod administracją wojsk radzieckich, natomiast po ich odejściu przeszedł on w ręce Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Po upadku PGR Agencja Nieruchomości Rolnych przejęła pałac i rozpoczęła poszukiwania inwestora, który uchroniłby go przed popadnięciem w całkowitą ruinę.

Historyczna rezydencja została sprzedana prywatnemu przedsiębiorstwu i od 2010 roku pełni funkcję kompleksu konferencyjno-hotelowego. Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzą ponadto zabytkowy park oraz dom mieszkalny z 1890 roku.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krotoszyce i okolica

Pałac w Krotoszycach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24