Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Pałac w Krotoszycach

Pałac w Krotoszycach, małej miejscowości w województwie dolnośląskim, leżącej około 10 kilometrów od Legnicy, został wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku, prawdopodobnie przez Hansa Sebaldusa Heinricha.

Pierwotnie niewielki zamek otoczony fosą pełnił funkcje obronne. Po śmierci budowniczego kolejni właściciele remontowali i przerabiali budowlę, aż w 1686 roku Florian Gottlob von Thielau nadał jej kształt neobarokowego pałacu, o czym świadczy data zachowana w kartuszu herbowym nad wejściem. Kolejne przebudowy rezydencji miały miejsce w połowie i pod koniec XIX wieku, a także w 1964 roku, jednak nie zmieniły one kształtu posiadłości.

Od 1945 do 1949 roku obiekt znajdował się pod administracją wojsk radzieckich, natomiast po ich odejściu przeszedł on w ręce Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Po upadku PGR Agencja Nieruchomości Rolnych przejęła pałac i rozpoczęła poszukiwania inwestora, który uchroniłby go przed popadnięciem w całkowitą ruinę.

Historyczna rezydencja została sprzedana prywatnemu przedsiębiorstwu i od 2010 roku pełni funkcję kompleksu konferencyjno-hotelowego. Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzą ponadto zabytkowy park oraz dom mieszkalny z 1890 roku.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krotoszyce i okolica

Pałac w Krotoszycach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *