Dodany: 2014-10-03

Pałac w Krześlicach

Pałac w Krześlicach, niewielkiej wsi w województwie wielkopolskim, został wzniesiony około 1860 roku. Rezydencja zbudowano w stylu neogotyckim, a po ostatecznych przebudowach, mających miejsce pod koniec XIX wieku, nadano jej kształt i charakter romantycznego zamku.

Pałac w Krześlicach dość często zmieniał swych właścicieli, którymi niekiedy stawali się nowi włodarze tutejszych dóbr ziemskich. Niestety, nawet to nie uchroniło rezydencji od konfrontacji z upływającym czasem.

Minęło niewiele ponad 100 lat, a zamek już zaczął popadać w ruinę. Stopniowemu niszczeniu ulegała wówczas elewacja pałacu oraz jego wytworne wnętrza. Ostatnią kartą w historii rezydencji miało być zawalenie się frontowej części wschodniego skrzydła, które nastąpiło w 1971 roku.

Ale w 1996 roku Pałac w Krześlicach znalazł się w rękach prywatnych inwestorów, dzięki czemu odzyskał swoją dawną świetność, jednak już pod nieco inną postacią. Przeprowadzone na terenie zamku prace remontowe i konserwatorskie pozwoliły zachować pierwotny układ pomieszczeń, niemniej z dawnego wystroju rezydencji nic nie przetrwało.

Obecnie w pięknych, odrestaurowanych wnętrzach Pałacu w Krześlicach znajduje się hotel, oddający do dyspozycji turystów stylowo zaaranżowane pokoje oraz elegancka restauracja.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krześlice i okolica

Pałac w Krześlicach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski klasztor w Wigrach, usytuowany nad jeziorem Wigry, często określany jest mianem perełki Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów.

W 1667 roku król Jan Kazimierz nadał kamedułom wówczas trudno dostępną ...

Dodany: 2017-10-10