Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Pałac w Krześlicach

Pałac w Krześlicach, niewielkiej wsi w województwie wielkopolskim, został wzniesiony około 1860 roku. Rezydencja zbudowano w stylu neogotyckim, a po ostatecznych przebudowach, mających miejsce pod koniec XIX wieku, nadano jej kształt i charakter romantycznego zamku.

Pałac w Krześlicach dość często zmieniał swych właścicieli, którymi niekiedy stawali się nowi włodarze tutejszych dóbr ziemskich. Niestety, nawet to nie uchroniło rezydencji od konfrontacji z upływającym czasem.

Minęło niewiele ponad 100 lat, a zamek już zaczął popadać w ruinę. Stopniowemu niszczeniu ulegała wówczas elewacja pałacu oraz jego wytworne wnętrza. Ostatnią kartą w historii rezydencji miało być zawalenie się frontowej części wschodniego skrzydła, które nastąpiło w 1971 roku.

Ale w 1996 roku Pałac w Krześlicach znalazł się w rękach prywatnych inwestorów, dzięki czemu odzyskał swoją dawną świetność, jednak już pod nieco inną postacią. Przeprowadzone na terenie zamku prace remontowe i konserwatorskie pozwoliły zachować pierwotny układ pomieszczeń, niemniej z dawnego wystroju rezydencji nic nie przetrwało.

Obecnie w pięknych, odrestaurowanych wnętrzach Pałacu w Krześlicach znajduje się hotel, oddający do dyspozycji turystów stylowo zaaranżowane pokoje oraz elegancka restauracja.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krześlice i okolica

Pałac w Krześlicach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12
Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-Ski usytuowana jest niespełna kilometr od granicy z Słowacją. W Jurgowie bardzo dobre warunki śniegowe panują średnio przez cztery miesiące.

W ośrodku zagospodarowano 7 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Wszystkie stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane ...