Plaża Gdańsk Brzeźno

Plaża w Gdańsku Brzeźnie, nadmorskim osiedlu leżącym w północnej części miasta, przez wielu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Jednak szczególną popularnością zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów cieszy się kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno, które obejmuje aż 500 metrów linii brzegowej.

Tradycje letniskowe w Gdańsku Brzeźnie sięgają początku XIX wieku. Pomysłodawcą budowy kąpieliska w Brzeźnie, pierwszego na całym Pomorzu Gdańskim, był Jean Georg Haffner. Za jego namową francuski gubernator Gdańska w 1808 roku polecił zbudować na wybrzeżu łazienki do morskich kąpieli. Później, na polecenie władz pruskich, Jean Georg Haffner zajął się także utworzeniem kąpieliska i organizacją kurortu w Sopocie.

Współcześnie plaża Molo Gdańsk Brzeźno to miejsce doskonałe dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, amatorów aktywności czy rodzin z dziećmi. Na plaży znajdują się boiska rekreacyjne i atrakcje dla najmłodszych, a latem odbywa się tu wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Od kilku sezonów turyści mogą również korzystać z biblioteki na plaży, by umilić sobie czas spędzany na kąpielisku ciekawą lekturą.

W pobliżu plaży znajduje się molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na Morze Bałtyckie, natomiast wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa prowadząca do Sopotu. W Brzeźnie warto zobaczyć też stare budynki rybackie i pozostałości Domu Zdrojowego sprzed 1945 roku lub wybrać się na spacer do założonego w 1831 roku, zabytkowego Parku Brzeźnieńskiego im. Haffnera, usytuowanego w sąsiedztwie kąpieliska.

Warto również dodać, że plaża Molo Gdańsk Brzeźno od wielu lat nagradzana jest Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody i bezpieczeństwa.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Gdańsk i okolica

Plaża Gdańsk Brzeźno - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...