Dodany: 2015-09-03

Plaża Gdańsk Brzeźno

Plaża w Gdańsku Brzeźnie, nadmorskim osiedlu leżącym w północnej części miasta, przez wielu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Jednak szczególną popularnością zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów cieszy się kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno, które obejmuje aż 500 metrów linii brzegowej.

Tradycje letniskowe w Gdańsku Brzeźnie sięgają początku XIX wieku. Pomysłodawcą budowy kąpieliska w Brzeźnie, pierwszego na całym Pomorzu Gdańskim, był Jean Georg Haffner. Za jego namową francuski gubernator Gdańska w 1808 roku polecił zbudować na wybrzeżu łazienki do morskich kąpieli. Później, na polecenie władz pruskich, Jean Georg Haffner zajął się także utworzeniem kąpieliska i organizacją kurortu w Sopocie.

Współcześnie plaża Molo Gdańsk Brzeźno to miejsce doskonałe dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, amatorów aktywności czy rodzin z dziećmi. Na plaży znajdują się boiska rekreacyjne i atrakcje dla najmłodszych, a latem odbywa się tu wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Od kilku sezonów turyści mogą również korzystać z biblioteki na plaży, by umilić sobie czas spędzany na kąpielisku ciekawą lekturą.

W pobliżu plaży znajduje się molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na Morze Bałtyckie, natomiast wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa prowadząca do Sopotu. W Brzeźnie warto zobaczyć też stare budynki rybackie i pozostałości Domu Zdrojowego sprzed 1945 roku lub wybrać się na spacer do założonego w 1831 roku, zabytkowego Parku Brzeźnieńskiego im. Haffnera, usytuowanego w sąsiedztwie kąpieliska.

Warto również dodać, że plaża Molo Gdańsk Brzeźno od wielu lat nagradzana jest Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody i bezpieczeństwa.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Gdańsk i okolica

Plaża Gdańsk Brzeźno - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...<