Dodany: 2015-09-03

Plaża Gdańsk Brzeźno

Plaża w Gdańsku Brzeźnie, nadmorskim osiedlu leżącym w północnej części miasta, przez wielu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Jednak szczególną popularnością zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów cieszy się kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno, które obejmuje aż 500 metrów linii brzegowej.

Tradycje letniskowe w Gdańsku Brzeźnie sięgają początku XIX wieku. Pomysłodawcą budowy kąpieliska w Brzeźnie, pierwszego na całym Pomorzu Gdańskim, był Jean Georg Haffner. Za jego namową francuski gubernator Gdańska w 1808 roku polecił zbudować na wybrzeżu łazienki do morskich kąpieli. Później, na polecenie władz pruskich, Jean Georg Haffner zajął się także utworzeniem kąpieliska i organizacją kurortu w Sopocie.

Współcześnie plaża Molo Gdańsk Brzeźno to miejsce doskonałe dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, amatorów aktywności czy rodzin z dziećmi. Na plaży znajdują się boiska rekreacyjne i atrakcje dla najmłodszych, a latem odbywa się tu wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Od kilku sezonów turyści mogą również korzystać z biblioteki na plaży, by umilić sobie czas spędzany na kąpielisku ciekawą lekturą.

W pobliżu plaży znajduje się molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na Morze Bałtyckie, natomiast wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa prowadząca do Sopotu. W Brzeźnie warto zobaczyć też stare budynki rybackie i pozostałości Domu Zdrojowego sprzed 1945 roku lub wybrać się na spacer do założonego w 1831 roku, zabytkowego Parku Brzeźnieńskiego im. Haffnera, usytuowanego w sąsiedztwie kąpieliska.

Warto również dodać, że plaża Molo Gdańsk Brzeźno od wielu lat nagradzana jest Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody i bezpieczeństwa.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Gdańsk i okolica

Plaża Gdańsk Brzeźno - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-09-19
Rynek w Sandomierzu

Rynek w Sandomierzu

Sandomierz to niewielkie miasto w województwie świętokrzyskim, przyciągające turystów niezwykłą, magiczną atmosferą. Leży na siedmiu wzgórzach, przez co nazywany jest "małym Rzymem", a jedną z jego wizytówek jest rynek, znajdujący się w centrum sandomierskiej starówki.

Rynek w Sandomierzu ma kształt ...

Dodany: 2017-09-12
Zamek w Przemyślu

Zamek w Przemyślu

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu został wzniesiony po 1340 roku, za panowania Kazimierza Wielkiego. Warownia powstała w miejscu wcześniej istniejącego drewniano-ziemnego grodu, w obrębie którego już w XI wieku król Bolesław Chrobry zbudował murowaną przedromańską rotundę i palatium.

Obecnie renesansowy, ...

Dodany: 2017-09-05
 Pałac Branickich w Białymstoku

Pałac Branickich w Białymstoku

Pałac Branickich w Białymstoku to zabytkowa rezydencja, wzniesiona w stylu gotycko-renesansowym, a następnie przebudowana w duchu późnego baroku, której początki sięgają XVI wieku. Od stuleci wzbudzający zachwyt, określany mianem Wersalu Podlasia, Wersalu Północy czy Polskiego Wersalu, jest jedną z najlepiej ...

Dodany: 2017-08-29
Rynek w Augustowie

Rynek w Augustowie

Rynek Zygmunta Augusta jest jednym z najważniejszych zabytków Augustowa. Stanowiący centralny punkt miasta, został wytyczony około 1550 roku, prawdopodobnie przez architekta i inżyniera Joba Praÿetfuessa, którego wraz z starostą knyszyńskim Piotrem Chwalczewskim skierowano do wytyczania osady na północnym ...

Dodany: 2017-08-22
Podlaski Przełom Bugu w Drohiczynie<