Plaża i promenada w Ustce

Ustka jest jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych i miastem portowym, a za sprawą korzystnego mikroklimatu, bogatych złóż borowinowych oraz źródeł solankowych, może poszczycić się także statusem uzdrowiska.

Ustka znakomicie odnajduje się w roli wakacyjnego, tętniącego życiem kurortu. Niemniej, spośród wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w Ustce, na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plaża i promenada, które w sezonie w naturalny sposób stają się turystycznym sercem miasta.

Ze względu na położenie miejscowości u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, plaża w Ustce jest podzielona na dwie części – zachodnią i wschodnią. Plaża zachodnia spełni oczekiwania osób, poszukujących ciszy i spokoju, chcących rozkoszować się kąpielami słonecznymi z dala od zgiełku.

Natomiast przy wschodniej części plaży znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepiki, latarnia morska oraz wspomniana już wcześniej, piękna promenada, z której roztacza się wspaniały widok na morze.

Konieczność wybudowania alei spacerowej w Ustce pojawiła się wraz ze wzrostem liczby turystów odwiedzających kurort. Władze miasta wyszły naprzeciw ich oczekiwaniom, a wynikiem podjętych działań była powstała w 1875 roku promenada, zbudowana na wydmach ciągnących się na wschód od portu.

Niektórych z pewnością zdziwi fakt, że czas spędzany w tym miejscu, zgodnie z panującymi wówczas trendami, umilały zatrudniane co roku orkiestry, sprowadzane niekiedy również z zagranicy.

W gronie miłośników spacerów wzdłuż traktu znalazł się sam książę Otto von Bismarck, który przy promenadzie zwykł nawet jadać śniadania. Co więcej, stolik, przy którym zasiadał wspólnie z żoną i teściem, aż do 1945 roku stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Ustka i okolica

Plaża i promenada w Ustce - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...