Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Plaża i promenada w Ustce

Ustka jest jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych i miastem portowym, a za sprawą korzystnego mikroklimatu, bogatych złóż borowinowych oraz źródeł solankowych, może poszczycić się także statusem uzdrowiska.

Ustka znakomicie odnajduje się w roli wakacyjnego, tętniącego życiem kurortu. Niemniej, spośród wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w Ustce, na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plaża i promenada, które w sezonie w naturalny sposób stają się turystycznym sercem miasta.

Ze względu na położenie miejscowości u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, plaża w Ustce jest podzielona na dwie części – zachodnią i wschodnią. Plaża zachodnia spełni oczekiwania osób, poszukujących ciszy i spokoju, chcących rozkoszować się kąpielami słonecznymi z dala od zgiełku.

Natomiast przy wschodniej części plaży znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepiki, latarnia morska oraz wspomniana już wcześniej, piękna promenada, z której roztacza się wspaniały widok na morze.

Konieczność wybudowania alei spacerowej w Ustce pojawiła się wraz ze wzrostem liczby turystów odwiedzających kurort. Władze miasta wyszły naprzeciw ich oczekiwaniom, a wynikiem podjętych działań była powstała w 1875 roku promenada, zbudowana na wydmach ciągnących się na wschód od portu.

Niektórych z pewnością zdziwi fakt, że czas spędzany w tym miejscu, zgodnie z panującymi wówczas trendami, umilały zatrudniane co roku orkiestry, sprowadzane niekiedy również z zagranicy.

W gronie miłośników spacerów wzdłuż traktu znalazł się sam książę Otto von Bismarck, który przy promenadzie zwykł nawet jadać śniadania. Co więcej, stolik, przy którym zasiadał wspólnie z żoną i teściem, aż do 1945 roku stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Ustka i okolica

Plaża i promenada w Ustce - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...