Dodany: 2014-09-30

Plaża i promenada w Ustce

Ustka jest jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych i miastem portowym, a za sprawą korzystnego mikroklimatu, bogatych złóż borowinowych oraz źródeł solankowych, może poszczycić się także statusem uzdrowiska.

Ustka znakomicie odnajduje się w roli wakacyjnego, tętniącego życiem kurortu. Niemniej, spośród wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w Ustce, na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plaża i promenada, które w sezonie w naturalny sposób stają się turystycznym sercem miasta.

Ze względu na położenie miejscowości u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, plaża w Ustce jest podzielona na dwie części – zachodnią i wschodnią. Plaża zachodnia spełni oczekiwania osób, poszukujących ciszy i spokoju, chcących rozkoszować się kąpielami słonecznymi z dala od zgiełku.

Natomiast przy wschodniej części plaży znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepiki, latarnia morska oraz wspomniana już wcześniej, piękna promenada, z której roztacza się wspaniały widok na morze.

Konieczność wybudowania alei spacerowej w Ustce pojawiła się wraz ze wzrostem liczby turystów odwiedzających kurort. Władze miasta wyszły naprzeciw ich oczekiwaniom, a wynikiem podjętych działań była powstała w 1875 roku promenada, zbudowana na wydmach ciągnących się na wschód od portu.

Niektórych z pewnością zdziwi fakt, że czas spędzany w tym miejscu, zgodnie z panującymi wówczas trendami, umilały zatrudniane co roku orkiestry, sprowadzane niekiedy również z zagranicy.

W gronie miłośników spacerów wzdłuż traktu znalazł się sam książę Otto von Bismarck, który przy promenadzie zwykł nawet jadać śniadania. Co więcej, stolik, przy którym zasiadał wspólnie z żoną i teściem, aż do 1945 roku stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Ustka i okolica

Plaża i promenada w Ustce - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, je