Dodany: 2014-10-28

Plaża w Kołobrzegu

Jak na nadmorski kurort przystało, w kręgu zainteresowania turystów odwiedzających Kołobrzeg znajduje się przede wszystkim plaża. Spotkać na niej można zarówno miłośników sportów wodnych, amatorów kąpieli słonecznych, jak i kuracjuszy korzystających z leczniczych właściwości jodu.

W Kołobrzegu zagospodarowano trzy kąpieliska: Plażę Centralną o długości niemal 400 metrów oraz krótszą Plażę Zachodnią i Plażę Wschodnią. Kołobrzeskie plaże uznawane są nie tylko za jedne z najpiękniejszych, ale także najczystszych. Najlepszym tego potwierdzeniem jest wyróżnienie Błękitna Flaga, które w 2014 roku nadano Plaży Centralnej i Plaży Zachodniej.

Stałym elementem krajobrazu plaży w Kołobrzegu jest piękne molo o długości 220 metrów, które zastąpiło XIX-wieczną konstrukcję drewnianą, zniszczoną podczas drugiej wojny światowej. Molo w Kołobrzegu zostało otwarte w 1971 roku i do dziś może szczycić się mianem najdłuższej konstrukcji żelbetowej w kraju.

Wzdłuż kołobrzeskiej plaży, od molo do latarni morskiej, ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego, którego niezwykłą ozdobą jest Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Z kolei na wschód od molo znajduje się Promenada Wydmowa, biegnąca wzdłuż Parku Zdrojowego, będąca jedną z najdłuższych nadmorskich alei spacerowych.

Jeśli w chwili obecnej możemy jedynie pomarzyć o urlopie, w ramach drobnej rekompensaty możemy obejrzeć plażę w Kołobrzegu filmowaną z drona, która, wraz z pobliskimi atrakcjami, z tej perspektywy prezentuje się niezwykle imponująco.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kołobrzeg i okolica

Plaża w Kołobrzegu - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24