Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Plaża w Kołobrzegu

Jak na nadmorski kurort przystało, w kręgu zainteresowania turystów odwiedzających Kołobrzeg znajduje się przede wszystkim plaża. Spotkać na niej można zarówno miłośników sportów wodnych, amatorów kąpieli słonecznych, jak i kuracjuszy korzystających z leczniczych właściwości jodu.

W Kołobrzegu zagospodarowano trzy kąpieliska: Plażę Centralną o długości niemal 400 metrów oraz krótszą Plażę Zachodnią i Plażę Wschodnią. Kołobrzeskie plaże uznawane są nie tylko za jedne z najpiękniejszych, ale także najczystszych. Najlepszym tego potwierdzeniem jest wyróżnienie Błękitna Flaga, które w 2014 roku nadano Plaży Centralnej i Plaży Zachodniej.

Stałym elementem krajobrazu plaży w Kołobrzegu jest piękne molo o długości 220 metrów, które zastąpiło XIX-wieczną konstrukcję drewnianą, zniszczoną podczas drugiej wojny światowej. Molo w Kołobrzegu zostało otwarte w 1971 roku i do dziś może szczycić się mianem najdłuższej konstrukcji żelbetowej w kraju.

Wzdłuż kołobrzeskiej plaży, od molo do latarni morskiej, ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego, którego niezwykłą ozdobą jest Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Z kolei na wschód od molo znajduje się Promenada Wydmowa, biegnąca wzdłuż Parku Zdrojowego, będąca jedną z najdłuższych nadmorskich alei spacerowych.

Jeśli w chwili obecnej możemy jedynie pomarzyć o urlopie, w ramach drobnej rekompensaty możemy obejrzeć plażę w Kołobrzegu filmowaną z drona, która, wraz z pobliskimi atrakcjami, z tej perspektywy prezentuje się niezwykle imponująco.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kołobrzeg i okolica

Plaża w Kołobrzegu - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12