Dodany: 2015-10-05

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa nad Morzem Bałtyckim. Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które leży na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz 44 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Jednak kurort wyróżnia nie tylko niezwykłe usytuowanie, ale też piękna, czysta i szeroka plaża.

W Świnoujściu na turystów czeka aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych, łagodnie wchodzących w morze plaż, na których wyznaczono liczne kąpieliska. Plaże w Świnoujściu przyciągają amatorów kąpieli wodnych i słonecznych także imponującą szerokością, dochodzącą miejscami do kilkudziesięciu metrów. Co więcej, latem wody Bałtyku w okolicach Świnoujścia osiągają najwyższe temperatury notowane na polskim wybrzeżu.

W sezonie na plaży w Świnoujściu można skorzystać z wielu atrakcji: wodnych zjeżdżalni i trampolin, a nawet skusić się na przejażdżkę motorówką czy wypożyczyć skuter wodny.

Warto również dodać, że plaża w Świnoujściu jest od kilku lat regularnie nagradzana Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie, które nadawane jest kąpieliskom, spełniającym najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody oraz bezpieczeństwa.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Świnoujście i okolica

Plaża w Świnoujściu - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.