Plaża w Świnoujściu

Świnoujście to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa nad Morzem Bałtyckim. Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które leży na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz 44 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Jednak kurort wyróżnia nie tylko niezwykłe usytuowanie, ale też piękna, czysta i szeroka plaża.

W Świnoujściu na turystów czeka aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych, łagodnie wchodzących w morze plaż, na których wyznaczono liczne kąpieliska. Plaże w Świnoujściu przyciągają amatorów kąpieli wodnych i słonecznych także imponującą szerokością, dochodzącą miejscami do kilkudziesięciu metrów. Co więcej, latem wody Bałtyku w okolicach Świnoujścia osiągają najwyższe temperatury notowane na polskim wybrzeżu.

W sezonie na plaży w Świnoujściu można skorzystać z wielu atrakcji: wodnych zjeżdżalni i trampolin, a nawet skusić się na przejażdżkę motorówką czy wypożyczyć skuter wodny.

Warto również dodać, że plaża w Świnoujściu jest od kilku lat regularnie nagradzana Błękitną Flagą. To specjalne wyróżnienie, które nadawane jest kąpieliskom, spełniającym najwyższe standardy między innymi pod względem czystości wody oraz bezpieczeństwa.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Świnoujście i okolica

Plaża w Świnoujściu - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...