Dodany: 2015-05-28

Pola rzepaku na Śląsku

Śląsk kojarzy nam się przede wszystkim z kopalniami, zakładami produkcyjnymi i kominami przemysłowymi. Jednak region ten posiada również swoje drugie oblicze.

Rzepak jest jedną z najczęściej uprawianych w Polsce roślin oleistych. Z nasion rzepaku uzyskuje się olej jadalny, a z niego wytwarza się również margarynę i inne tłuszcze.

Rzepak jest rośliną wymagającą dobrej jakości gleb i stosunkowo dużej wilgotności. Głównymi rejonami uprawy rzepaku w Polsce są Żuławy, Kujawy oraz Przedgórze Sudeckie. Rzepak uprawiany jest również w niektórych częściach Śląska, w tym w Ziemięcicach, niewielkiej miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Katowic.

W tym roku kwitnienie rzepaku rozpoczęło się w połowie kwietnia. Nie sposób nie przyznać, że kwitnące pola rzepaku na Śląsku widziane z lotu ptaka robią niezwykłe wrażenie i są wyjątkową zachętą, by choć na kilka chwil uciec od miejskiego zgiełku.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Ziemięcice i okolica

Pola rzepaku na Śląsku - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach