Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Port i plaża w Darłówku

Darłówko to nadmorska część miasta Darłowo, leżącego niespełna 40 kilometrów od Koszalina. W sezonie letnim Darłówko doskonale odnajduje się w roli samodzielnego kurortu turystycznego, oferującego wczasowiczom doskonałe warunki do wypoczynku.

Jedną z największych atrakcji Darłówka jest port morski, który pełni nie tylko funkcję handlową i rybacką, ale także turystyczną. Port, który został formalnie ustanowiony w 1965 roku, obejmuje 3-kilometrowy odcinek rzeki Wieprzy. Spacerowicze mogą tu podziwiać jednostki o długości sięgającej 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów.

Z portu wschodniego można wypłynąć w rejs statkiem wycieczkowym lub na wyprawę wędkarską na kutrach, a w porcie zachodnim można zobaczyć imponujące jachty.

Kolejną atrakcją Darłówka, najważniejszą z punktu widzenia amatorów kąpieli morskich i słonecznych, jest plaża. Przepływająca przez Darłowo i uchodząca do Bałtyku rzeka Wieprza przecina pas wybrzeża i dzieli plażę na dwie części: wschodnią i zachodnią.

Na obu plażach na turystów czekają liczne atrakcje, między innymi boiska do gry w piłkę siatkową czy dmuchane zjeżdżalnie. W części zachodniej, szerszej i bardziej p