Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach, niewielkiej świętokrzyskiej wsi, to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie regionu. W swoje progi przyciąga zarówno pasjonatów historii i architektury, jak i osoby głęboko uduchowione, miłośników przyrody czy amatorów aktywnego wypoczynku.

Historia Pustelni Złotego Lasu rozpoczyna się w 1617 roku, kiedy to oficjalnie zatwierdzono fundację wojewody krakowskiego. Kilka lat później położono kamień węgielny pod budowę klasztoru, a w 1637 roku konsekrowano wzniesioną świątynię.

Współcześnie w skład Pustelni Złotego Lasu wchodzi zabytkowy kościół, Centrum Terapeutyczne, Galeria Kamedulska, biblioteka, oraz ogrody klasztorne. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Serialu Czarne Chmury, którego akcja w dwóch odcinkach toczyła się właśnie we wnętrzach klasztoru. W Muzeum, będącym w rzeczywistości małą salą, zgromadzono pamiątki związane z tą niegdyś popularną produkcją.

Nie sposób też nie wspomnieć, że kompleks może poszczycić się wręcz idealnym usytuowaniem, czego potwierdzenie otrzymamy oglądając Pustelnię Złotego Lasu filmowaną z drona. Obiekt położony jest w bliskim otoczeniu natury i pięknych krajobrazów, dzięki czemu to doskonałe miejsce na odpoczynek z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Obecnie w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach funkcjonuje między innymi hotel, w którym jednak możemy nie tylko zarezerwować nocleg, ale także zorganizować konferencję, skosztować regionalnych specjałów czy nawet skorzystać z sauny. Oferta kompleksu obejmuje również zwiedzanie poszczególnych atrakcji oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. A osoby chętne mogą dodatkowo wzbogacić swoją wizytę uczestnictwem w odbywających się nabożeństwach.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Rytwiany i okolica

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12
Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-Ski usytuowana jest niespełna kilometr od granicy z Słowacją. W Jurgowie bardzo dobre warunki śniegowe panują średnio przez cztery miesiące.

W ośrodku zagospodarowano 7 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Wszystkie stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane ...

Dodany: 2017-12-05
Pałac Buchholtzów w Supraślu

Pałac Buchholtzów w Supraślu

Pałac Buchholtzów w Supraślu, mieście leżącym kilkanaście kilometrów od Białegostoku, to piękny, wzniesiony w stylu eklektycznym dworek, łączący w sobie