Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce
Dodany: 2014-11-05

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach, niewielkiej świętokrzyskiej wsi, to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie regionu. W swoje progi przyciąga zarówno pasjonatów historii i architektury, jak i osoby głęboko uduchowione, miłośników przyrody czy amatorów aktywnego wypoczynku.

Historia Pustelni Złotego Lasu rozpoczyna się w 1617 roku, kiedy to oficjalnie zatwierdzono fundację wojewody krakowskiego. Kilka lat później położono kamień węgielny pod budowę klasztoru, a w 1637 roku konsekrowano wzniesioną świątynię.

Współcześnie w skład Pustelni Złotego Lasu wchodzi zabytkowy kościół, Centrum Terapeutyczne, Galeria Kamedulska, biblioteka, oraz ogrody klasztorne. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Serialu Czarne Chmury, którego akcja w dwóch odcinkach toczyła się właśnie we wnętrzach klasztoru. W Muzeum, będącym w rzeczywistości małą salą, zgromadzono pamiątki związane z tą niegdyś popularną produkcją.

Nie sposób też nie wspomnieć, że kompleks może poszczycić się wręcz idealnym usytuowaniem, czego potwierdzenie otrzymamy oglądając Pustelnię Złotego Lasu filmowaną z drona. Obiekt położony jest w bliskim otoczeniu natury i pięknych krajobrazów, dzięki czemu to doskonałe miejsce na odpoczynek z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Obecnie w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach funkcjonuje między innymi hotel, w którym jednak możemy nie tylko zarezerwować nocleg, ale także zorganizować konferencję, skosztować regionalnych specjałów czy nawet skorzystać z sauny. Oferta kompleksu obejmuje również zwiedzanie poszczególnych atrakcji oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. A osoby chętne mogą dodatkowo wzbogacić swoją wizytę uczestnictwem w odbywających się nabożeństwach.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Rytwiany i okolica

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski klasztor w Wigrach, usytuowany nad jeziorem Wigry, często określany jest mianem perełki Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów.

W 1667 roku król Jan Kazimierz nadał kamedułom wówczas trudno dostępną ...

Dodany: 2017-10-10
Pałac Ossolińskich w Sterdyni

Pałac Ossolińskich w Sterdyni

Sterdyń to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim i siedziba gminy o tej samej nazwie, leżąca około 100 kilometrów od Warszawy i Białegostoku. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie gminy jest Pałac Ossolińskich w Sterdyni, pięknie usytuowany w sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku ...

Dodany: 2017-10-03
Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie, usytuowany około 10 kilometrów od Przemyśla w województwie podkarpackim, w pobliżu przeprawy przez San, jest