Dodany: 2014-11-05

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach, niewielkiej świętokrzyskiej wsi, to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie regionu. W swoje progi przyciąga zarówno pasjonatów historii i architektury, jak i osoby głęboko uduchowione, miłośników przyrody czy amatorów aktywnego wypoczynku.

Historia Pustelni Złotego Lasu rozpoczyna się w 1617 roku, kiedy to oficjalnie zatwierdzono fundację wojewody krakowskiego. Kilka lat później położono kamień węgielny pod budowę klasztoru, a w 1637 roku konsekrowano wzniesioną świątynię.

Współcześnie w skład Pustelni Złotego Lasu wchodzi zabytkowy kościół, Centrum Terapeutyczne, Galeria Kamedulska, biblioteka, oraz ogrody klasztorne. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Serialu Czarne Chmury, którego akcja w dwóch odcinkach toczyła się właśnie we wnętrzach klasztoru. W Muzeum, będącym w rzeczywistości małą salą, zgromadzono pamiątki związane z tą niegdyś popularną produkcją.

Nie sposób też nie wspomnieć, że kompleks może poszczycić się wręcz idealnym usytuowaniem, czego potwierdzenie otrzymamy oglądając Pustelnię Złotego Lasu filmowaną z drona. Obiekt położony jest w bliskim otoczeniu natury i pięknych krajobrazów, dzięki czemu to doskonałe miejsce na odpoczynek z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Obecnie w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach funkcjonuje między innymi hotel, w którym jednak możemy nie tylko zarezerwować nocleg, ale także zorganizować konferencję, skosztować regionalnych specjałów czy nawet skorzystać z sauny. Oferta kompleksu obejmuje również zwiedzanie poszczególnych atrakcji oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. A osoby chętne mogą dodatkowo wzbogacić swoją wizytę uczestnictwem w odbywających się nabożeństwach.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Rytwiany i okolica

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-08-15
Zamek w Liwie

Zamek w Liwie

Zamek w Liwie, małej miejscowości leżącej na pograniczu historycznych dzielnic Podlasia i Mazowsza, powstał w pierwszej połowie XV wieku. Warownię wzniesiono na polecenie księcia mazowieckiego Janusza I Starszego, który powierzył to zadanie mistrzowi murarskiemu Niclosowi.

Zamek zbudowano na lewym ...

Dodany: 2017-08-08
Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu

Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu

Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu, mieście leżącym kilkanaście kilometrów od Białegostoku, to jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce. Jego założycielem był Józef Sołtan, biskup smoleński, a od 1507 roku metropolita kijowski.

Monaster został ufundowany ...

Dodany: 2017-08-01
Stadion Miejski w Białymstoku

Stadion Miejski w Białymstoku

Choć Stadion Miejski w Białymstoku został oddany do użytku w 2014 roku, jego historia sięga jeszcze lat 70. ubiegłego stulecia. W 1971 roku zakończono bowiem budowę Stadionu Gwardii, na którego trybunach mogło zasiąść 15 tysięcy osób. Jednak już po dwóch latach podjęto decyzję o modernizacji obiektu ...

Dodany: 2017-07-25
Rynek w Tykocinie

Rynek w Tykocinie

Tykocin to niewielkie miasto w województwie podlaskim, leżące około 30 kilometrów od Białegostoku, w malowniczej Kotlinie Biebrzańskiej, nad rzeką Narwią. Tykocin nie bez powodu często określany jest mianem Wrót Podlasia - miasto jest nie tylko jednym z najstarszych, ale też najpiękniejszych ośrodków ...

Dodany: 2017-07-18
Pałac w Starejwsi

Pałac w Starejwsi

Neogotycki pałac w Starejwsi, małej miejscowości leżącej w województwie mazowieckim, powstał prawdopodobnie na przełomie XVI i XVII wieku. Pierwsze wzmianki na temat rezydencji pochodzą z 1619 roku, kiedy to tutejsze ziemie stały się własnością słynnego litewskiego rodu Radziwiłłów.

Okoliczne dobra, ...

Dodany: 2017-07-04
Dolina Nidy

Dolina Nidy

Ponidzie to kraina słynąca między innymi z największych w Europie złóż gipsu, a