Dodany: 2014-12-18

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to luksusowy i nowoczesny kompleks, pełniący funkcje mieszkalne, biurowe oraz usługowo-handlowe, wznoszący się w samym sercu Wrocławia.

Budowę Sky Tower rozpoczęto w grudniu 2007 roku, kilka miesięcy później miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, a wiosną 2012 roku obiekt oficjalnie oddano do użytku.

Wysokość całkowita Sky Tower wynosi imponujące 212 metrów, ale nawet taki wynik nie pozwolił na objęcie pozycji lidera w rankingu najwyższych budowli w Polsce, na której w dalszym ciągu niezagrożony pozostaje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jednak biorąc pod uwagę kryterium wysokości do dachu i wysokości do najwyżej położonego piętra, laur zwycięstwa należy się właśnie Sky Tower.

Kompleks, przez wielu określany mianem nowego symbolu miasta, tworzą trzy budynki. W pierwszym, czterokondygnacyjnym znajdują się między innymi galeria handlowa oraz lokale rozrywkowe, natomiast powierzchnię dwóch kolejnych, 50- i 19- piętrowych, zajmują przede wszystkim apartamenty i przestrzeń biurowa.

Ale Sky Tower to nie tylko miejsce życia i pracy, ale też organizacji licznych imprez. W maju 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Sky Tower Run, podczas której ponad 500 śmiałków pokonało 1142 schody prowadzące na szczyt wieży. Chcąc zaspokoić rozbudzoną ciekawość warto dodać, że najlepszy czas wśród mężczyzn to 6 minut i 22 sekundy, a w gronie kobiet 6 minut i 45 sekund.

Zgodnie z założeniem Sky Tower ma także zaistnieć na kulturalnej scenie Wrocławia. Zachętą do tego ma być stojący przed wejściem odlew rzeźby Profil Czasu, której autorem jest Salvador Dali, jeden z najsłynniejszych artystów ubiegłego stulecia.

Ponadto, w dumnie górującej nad miastem wieży utworzono najwyżej usytuowany w Polsce punkt widokowy, z którego możemy podziwiać zarówno panoramę stolicy Dolnego Śląska, jak i jej okolic. A chcąc spojrzeć na sam kompleks z innej perspektywy, najlepiej obejrzeć Sky Tower filmowany z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Sky Tower we Wrocławiu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Piotr
  Piotr 2014-12-18 o 14:22

  Rewelacyjny obiekt. Robi wrażenie.

 • Adam
  Adam 2015-02-16 o 10:01

  Świetne zdjęcia i panorama, zresztą odkąd jest taras widokowy w Sky Tower każdy może się o tym przekonać i zobaczyć piękną panoramę miasta.

 • piotr
  piotr 2015-04-07 o 18:15

  Na przelomie ostatnich lat mysle, ze najlepsza inwestycja we Wroclawiu, a moze takze w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07