Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to luksusowy i nowoczesny kompleks, pełniący funkcje mieszkalne, biurowe oraz usługowo-handlowe, wznoszący się w samym sercu Wrocławia.

Budowę Sky Tower rozpoczęto w grudniu 2007 roku, kilka miesięcy później miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, a wiosną 2012 roku obiekt oficjalnie oddano do użytku.

Wysokość całkowita Sky Tower wynosi imponujące 212 metrów, ale nawet taki wynik nie pozwolił na objęcie pozycji lidera w rankingu najwyższych budowli w Polsce, na której w dalszym ciągu niezagrożony pozostaje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jednak biorąc pod uwagę kryterium wysokości do dachu i wysokości do najwyżej położonego piętra, laur zwycięstwa należy się właśnie Sky Tower.

Kompleks, przez wielu określany mianem nowego symbolu miasta, tworzą trzy budynki. W pierwszym, czterokondygnacyjnym znajdują się między innymi galeria handlowa oraz lokale rozrywkowe, natomiast powierzchnię dwóch kolejnych, 50- i 19- piętrowych, zajmują przede wszystkim apartamenty i przestrzeń biurowa.

Ale Sky Tower to nie tylko miejsce życia i pracy, ale też organizacji licznych imprez. W maju 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Sky Tower Run, podczas której ponad 500 śmiałków pokonało 1142 schody prowadzące na szczyt wieży. Chcąc zaspokoić rozbudzoną ciekawość warto dodać, że najlepszy czas wśród mężczyzn to 6 minut i 22 sekundy, a w gronie kobiet 6 minut i 45 sekund.

Zgodnie z założeniem Sky Tower ma także zaistnieć na kulturalnej scenie Wrocławia. Zachętą do tego ma być stojący przed wejściem odlew rzeźby Profil Czasu, której autorem jest Salvador Dali, jeden z najsłynniejszych artystów ubiegłego stulecia.

Ponadto, w dumnie górującej nad miastem wieży utworzono najwyżej usytuowany w Polsce punkt widokowy, z którego możemy podziwiać zarówno panoramę stolicy Dolnego Śląska, jak i jej okolic. A chcąc spojrzeć na sam kompleks z innej perspektywy, najlepiej obejrzeć Sky Tower filmowany z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Sky Tower we Wrocławiu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Piotr
  Piotr 2014-12-18 o 14:22

  Rewelacyjny obiekt. Robi wrażenie.

 • Adam
  Adam 2015-02-16 o 10:01

  Świetne zdjęcia i panorama, zresztą odkąd jest taras widokowy w Sky Tower każdy może się o tym przekonać i zobaczyć piękną panoramę miasta.

 • piotr
  piotr 2015-04-07 o 18:15

  Na przelomie ostatnich lat mysle, ze najlepsza inwestycja we Wroclawiu, a moze takze w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...