Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to luksusowy i nowoczesny kompleks, pełniący funkcje mieszkalne, biurowe oraz usługowo-handlowe, wznoszący się w samym sercu Wrocławia.

Budowę Sky Tower rozpoczęto w grudniu 2007 roku, kilka miesięcy później miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, a wiosną 2012 roku obiekt oficjalnie oddano do użytku.

Wysokość całkowita Sky Tower wynosi imponujące 212 metrów, ale nawet taki wynik nie pozwolił na objęcie pozycji lidera w rankingu najwyższych budowli w Polsce, na której w dalszym ciągu niezagrożony pozostaje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jednak biorąc pod uwagę kryterium wysokości do dachu i wysokości do najwyżej położonego piętra, laur zwycięstwa należy się właśnie Sky Tower.

Kompleks, przez wielu określany mianem nowego symbolu miasta, tworzą trzy budynki. W pierwszym, czterokondygnacyjnym znajdują się między innymi galeria handlowa oraz lokale rozrywkowe, natomiast powierzchnię dwóch kolejnych, 50- i 19- piętrowych, zajmują przede wszystkim apartamenty i przestrzeń biurowa.

Ale Sky Tower to nie tylko miejsce życia i pracy, ale też organizacji licznych imprez. W maju 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Sky Tower Run, podczas której ponad 500 śmiałków pokonało 1142 schody prowadzące na szczyt wieży. Chcąc zaspokoić rozbudzoną ciekawość warto dodać, że najlepszy czas wśród mężczyzn to 6 minut i 22 sekundy, a w gronie kobiet 6 minut i 45 sekund.

Zgodnie z założeniem Sky Tower ma także zaistnieć na kulturalnej scenie Wrocławia. Zachętą do tego ma być stojący przed wejściem odlew rzeźby Profil Czasu, której autorem jest Salvador Dali, jeden z najsłynniejszych artystów ubiegłego stulecia.

Ponadto, w dumnie górującej nad miastem wieży utworzono najwyżej usytuowany w Polsce punkt widokowy, z którego możemy podziwiać zarówno panoramę stolicy Dolnego Śląska, jak i jej okolic. A chcąc spojrzeć na sam kompleks z innej perspektywy, najlepiej obejrzeć Sky Tower filmowany z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Sky Tower we Wrocławiu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Piotr
  Piotr 2014-12-18 o 14:22

  Rewelacyjny obiekt. Robi wrażenie.

 • Adam
  Adam 2015-02-16 o 10:01

  Świetne zdjęcia i panorama, zresztą odkąd jest taras widokowy w Sky Tower każdy może się o tym przekonać i zobaczyć piękną panoramę miasta.

 • piotr
  piotr 2015-04-07 o 18:15

  Na przelomie ostatnich lat mysle, ze najlepsza inwestycja we Wroclawiu, a moze takze w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...