Dodany: 2015-09-21

Stadion PGE Arena Gdańsk

Stadion PGE Arena Gdańsk zbudowano z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które w 2012 roku odbywały się w Polsce i Ukrainie. W grudniu 2008 roku rozpoczęły się prace budowlane, a po pół roku postawiono pierwsze fundamenty gdańskiego stadionu.

PGE Arena Gdańsk, której pojemność wynosi dokładnie 41 620 miejsc, została oddana do użytku w lipcu 2011 roku. Pierwszym meczem na nowo otwartym stadionie było spotkanie Lechii Gdańsk z Cracovią, które rozegrano niespełna miesiąc później, 14 sierpnia 2011 roku.

Z PGE Areną Gdańsk wiąże się wiele ciekawostek. Dokumentacja budowlana obiektu liczyła aż 92 tomy, zamontowane balustrady liczą 17 kilometrów, natomiast instalacja grzewcza murawy - 27 kilometrów. Na stadionie ułożono 450 kilometrów kabli światłowodowych i miedzianych, a wewnątrz obiektu - 55 kilometrów przewodów elektrycznych. W obiekcie zainstalowano także 308 głośników, 4 telebimy, 288 lamp oświetleniowych i 428 kamer.

W czerwcu 2014 roku na terenie PGE Areny Gdańsk otwarto Fun Arenę, największy park rozrywki w Trójmieście. W Fun Arenie na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji, w tym Muzeum Lechii Gdańsk, tor gokartowy, paintball, park trampolin, kolej tyrolska, punkt widokowy, tor wrotkarski, bilard, strefa dla najmłodszych oraz restauracja i bar.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Gdańsk i okolica

Stadion PGE Arena Gdańsk - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-1