Dodany: 2015-09-21

Stadion PGE Arena Gdańsk

Stadion PGE Arena Gdańsk zbudowano z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które w 2012 roku odbywały się w Polsce i Ukrainie. W grudniu 2008 roku rozpoczęły się prace budowlane, a po pół roku postawiono pierwsze fundamenty gdańskiego stadionu.

PGE Arena Gdańsk, której pojemność wynosi dokładnie 41 620 miejsc, została oddana do użytku w lipcu 2011 roku. Pierwszym meczem na nowo otwartym stadionie było spotkanie Lechii Gdańsk z Cracovią, które rozegrano niespełna miesiąc później, 14 sierpnia 2011 roku.

Z PGE Areną Gdańsk wiąże się wiele ciekawostek. Dokumentacja budowlana obiektu liczyła aż 92 tomy, zamontowane balustrady liczą 17 kilometrów, natomiast instalacja grzewcza murawy - 27 kilometrów. Na stadionie ułożono 450 kilometrów kabli światłowodowych i miedzianych, a wewnątrz obiektu - 55 kilometrów przewodów elektrycznych. W obiekcie zainstalowano także 308 głośników, 4 telebimy, 288 lamp oświetleniowych i 428 kamer.

W czerwcu 2014 roku na terenie PGE Areny Gdańsk otwarto Fun Arenę, największy park rozrywki w Trójmieście. W Fun Arenie na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji, w tym Muzeum Lechii Gdańsk, tor gokartowy, paintball, park trampolin, kolej tyrolska, punkt widokowy, tor wrotkarski, bilard, strefa dla najmłodszych oraz restauracja i bar.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Gdańsk i okolica

Stadion PGE Arena Gdańsk - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-09-19
Rynek w Sandomierzu

Rynek w Sandomierzu

Sandomierz to niewielkie miasto w województwie świętokrzyskim, przyciągające turystów niezwykłą, magiczną atmosferą. Leży na siedmiu wzgórzach, przez co nazywany jest "małym Rzymem", a jedną z jego wizytówek jest rynek, znajdujący się w centrum sandomierskiej starówki.

Rynek w Sandomierzu ma kształt ...

Dodany: 2017-09-12
Zamek w Przemyślu

Zamek w Przemyślu

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu został wzniesiony po 1340 roku, za panowania Kazimierza Wielkiego. Warownia powstała w miejscu wcześniej istniejącego drewniano-ziemnego grodu, w obrębie którego już w XI wieku król Bolesław Chrobry zbudował murowaną przedromańską rotundę i palatium.

Obecnie renesansowy, ...

Dodany: 2017-09-05
 Pałac Branickich w Białymstoku

Pałac Branickich w Białymstoku

Pałac Branickich w Białymstoku to zabytkowa rezydencja, wzniesiona w stylu gotycko-renesansowym, a następnie przebudowana w duchu późnego baroku, której początki sięgają XVI wieku. Od stuleci wzbudzający zachwyt, określany mianem Wersalu Podlasia, Wersalu Północy czy Polskiego Wersalu, jest jedną z najlepiej ...

Dodany: 2017-08-29
Rynek w Augustowie

Rynek w Augustowie

Rynek Zygmunta Augusta jest jednym z najważniejszych zabytków Augustowa. Stanowiący centralny punkt miasta, został wytyczony około 1550 roku, prawdopodobnie przez architekta i inżyniera Joba Praÿetfuessa, którego wraz z starostą knyszyńskim Piotrem Chwalczewskim skierowano do wytyczania osady na północnym ...

Dodany: 2017-08-22
Podlaski Przełom Bugu w Drohiczynie

Podlaski Przełom Bugu w Drohiczynie

Z geograficznego punktu widzenia Podlaski Przełom Bugu to region we wschodniej Polsce, leżący na obszarze województw mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego, między Niziną Południowopodlaską a Niziną Północnopodlaską. Jednak gdy spojrzymy na Podlaski Przełom Bugu z innej perspektywy, dostrzeżemy zachwycającą ...

Dodany: 2017-08-15