Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Stadion PGE Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie jest wielofunkcyjnym obiektem sportowym, który umożliwia organizację widowisk sportowych, koncertów muzycznych czy targów. Kompleks został zbudowany w niecce byłego słynnego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, które w 2012 roku odbywały się w Polsce i Ukrainie.

Pomysł budowy nowego stadionu w Warszawie powstał już w połowie lat 90. XX wieku. Kwestią sporną pozostawała jednak lokalizacja kompleksu. Jedna z koncepcji zakładała budowę obiektu na terenach Stadionu Dziesięciolecia, inne - na Białołęce, Służewcu, Łuku Siekierkowskim, w Wawrze czy w Wesołej. Wybór Polski na współgospodarza piłkarskich mistrzostw Europy ostatecznie przyspieszył proces decyzyjny i tempo działania.

Prace budowlane rozpoczęto w maju 2008 roku, natomiast w styczniu 2012 roku miało miejsce oficjalne otwarcie kompleksu. Projektantami Stadionu Narodowego są Markus Pfisterer, Martin Hakiel, Hubert Nienhoff, autorzy zwycięskiej koncepcji konkursowej i dokumentacji wykonawczej oraz Zbigniew Pszczulny i Mariusz Rutz, którzy pełnili rolę koordynatorów lokalnych, a także odpowiadali za dokumentację wykonawczą.

Stadion Narodowy posiada 4 najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Na trybunach znajduje się 58 500 miejsc siedzących, w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie oraz 69 lóż. Z kolei podczas imprez muzycznych kompleks może pomieścić 72 900 osób.

Stadion Narodowy w Warszawie został również udostępniony do zwiedzania przez turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane. Na terenie obiektu wytyczono kilka tras tematycznych, a na górnej trybunie stadionu utworzono punkt widokowy.

Zgodnie z umową podpisaną w 2015 roku z Polską Grupą Energetyczną, do października 2020 roku kompleks będzie nosił nazwę PGE Narodowy. Oficjalnym operatorem stadionu jest spółka Skarbu Państwa PL.2012+, utworzona przez ministra sportu i turystyki.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Warszawa i okolica

Stadion PGE Narodowy - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12