Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Stadion Wrocław

Stadion Wrocław, w odróżnieniu od większości prezentowanych dotychczas obiektów, nie ma wielowiekowej historii. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by stał się nową wizytówką stolicy Dolnego Śląska.

Budowa stadionu we Wrocławiu rozpoczęła się wiosną 2009 roku i trwała niewiele ponad dwa lata. Formalne zakończenie prac nastąpiło 1 września 2011 roku. Już kilka dni później w kompleksie odbyła się pierwsza impreza sportowa.

Ale największe emocje miały dopiero nadejść. Wrocławski stadion był areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą w 2012 roku. W stolicy Dolnego Śląska rozegrano trzy mecze fazy grupowej, w tym jedno spotkanie reprezentacji naszego kraju.

Obecnie kompleks pełni nie tylko swoją podstawową funkcję. Na terenie obiektu znajduje się wiele rozmaitych atrakcji, takich jak zadaszony i oświetlony tor gokartowy, należący do najdłuższych tego typu w Polsce. Amatorzy silnych wrażeń mogą też skusić się na skok na specjalnej linie z… dachu areny. Ta możliwość z pewnością skusi wielu śmiałków, szczególnie gdy zobaczą widok Stadionu Wrocław z lotu ptaka.

Ponadto, kompleks jest miejscem organizacji różnego rodzaju konferencji, niekiedy staje się tłem sesji zdjęciowych, a czasem przeobraża się nawet w plan filmowy. Panującej na stadionie atmosferze uległ między innymi zespół Lady Pank, który wybrał obiekt na scenerię teledysku do piosenki „Mój świat bez ciebie”.

Wrocławska arena jest częściowo udostępniona zwiedzającym, z wyłączeniem dni, w których odbywają się wcześniej zaplanowane imprezy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Stadion Wrocław - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Ed
    Ed 2015-08-01 o 09:27

    POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...