Dodany: 2015-01-26

Stadion Wrocław

Stadion Wrocław, w odróżnieniu od większości prezentowanych dotychczas obiektów, nie ma wielowiekowej historii. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by stał się nową wizytówką stolicy Dolnego Śląska.

Budowa stadionu we Wrocławiu rozpoczęła się wiosną 2009 roku i trwała niewiele ponad dwa lata. Formalne zakończenie prac nastąpiło 1 września 2011 roku. Już kilka dni później w kompleksie odbyła się pierwsza impreza sportowa.

Ale największe emocje miały dopiero nadejść. Wrocławski stadion był areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą w 2012 roku. W stolicy Dolnego Śląska rozegrano trzy mecze fazy grupowej, w tym jedno spotkanie reprezentacji naszego kraju.

Obecnie kompleks pełni nie tylko swoją podstawową funkcję. Na terenie obiektu znajduje się wiele rozmaitych atrakcji, takich jak zadaszony i oświetlony tor gokartowy, należący do najdłuższych tego typu w Polsce. Amatorzy silnych wrażeń mogą też skusić się na skok na specjalnej linie z… dachu areny. Ta możliwość z pewnością skusi wielu śmiałków, szczególnie gdy zobaczą widok Stadionu Wrocław z lotu ptaka.

Ponadto, kompleks jest miejscem organizacji różnego rodzaju konferencji, niekiedy staje się tłem sesji zdjęciowych, a czasem przeobraża się nawet w plan filmowy. Panującej na stadionie atmosferze uległ między innymi zespół Lady Pank, który wybrał obiekt na scenerię teledysku do piosenki „Mój świat bez ciebie”.

Wrocławska arena jest częściowo udostępniona zwiedzającym, z wyłączeniem dni, w których odbywają się wcześniej zaplanowane imprezy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Stadion Wrocław - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Ed
    Ed 2015-08-01 o 09:27

    POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-21
Zamek w Krupem

Zamek w Krupem

Zamek w Krupem, miejscowości w województwie lubelskim, leżącej około 20 kilometrów od Chełma, został wzniesiony pod koniec XV wieku przez Jerzego Krupskiego herbu Korczak. Z tego okresu nie zachował się jednak żaden opis warowni, natomiast jakakolwiek wzmianka na jej temat pojawiła się dopiero w trzeciej ...

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24