Stadion Wrocław

Stadion Wrocław, w odróżnieniu od większości prezentowanych dotychczas obiektów, nie ma wielowiekowej historii. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by stał się nową wizytówką stolicy Dolnego Śląska.

Budowa stadionu we Wrocławiu rozpoczęła się wiosną 2009 roku i trwała niewiele ponad dwa lata. Formalne zakończenie prac nastąpiło 1 września 2011 roku. Już kilka dni później w kompleksie odbyła się pierwsza impreza sportowa.

Ale największe emocje miały dopiero nadejść. Wrocławski stadion był areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą w 2012 roku. W stolicy Dolnego Śląska rozegrano trzy mecze fazy grupowej, w tym jedno spotkanie reprezentacji naszego kraju.

Obecnie kompleks pełni nie tylko swoją podstawową funkcję. Na terenie obiektu znajduje się wiele rozmaitych atrakcji, takich jak zadaszony i oświetlony tor gokartowy, należący do najdłuższych tego typu w Polsce. Amatorzy silnych wrażeń mogą też skusić się na skok na specjalnej linie z… dachu areny. Ta możliwość z pewnością skusi wielu śmiałków, szczególnie gdy zobaczą widok Stadionu Wrocław z lotu ptaka.

Ponadto, kompleks jest miejscem organizacji różnego rodzaju konferencji, niekiedy staje się tłem sesji zdjęciowych, a czasem przeobraża się nawet w plan filmowy. Panującej na stadionie atmosferze uległ między innymi zespół Lady Pank, który wybrał obiekt na scenerię teledysku do piosenki „Mój świat bez ciebie”.

Wrocławska arena jest częściowo udostępniona zwiedzającym, z wyłączeniem dni, w których odbywają się wcześniej zaplanowane imprezy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Stadion Wrocław - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Ed
    Ed 2015-08-01 o 09:27

    POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to prawdziwa duma i chluba Zakopanego. Skocznia, będąca jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Polski, za niewiele ponad miesiąc będzie obchodziła swoje 90. urodziny.

Wielką Krokiew zbudowano według projektu Karola Stryjeńskiego, architekta, działacza i miłośnika Tatr. ...

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...