Dodany: 2015-06-22

Welodrom w Pruszkowie

BGŻ Arena w Pruszkowie to pierwszy w Polsce kryty tor kolarski. Otwarcie kompleksu, który jest także siedzibą Polskiego Związku Kolarskiego, miało miejsce w 2008 roku. Uroczystość połączono z inauguracją Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Sercem obiektu jest drewniany welodrom, który wykonano z sosny syberyjskiej. Tor ma długość 250 metrów i szerokość 7,1 metrów. Jego właściwe wyprofilowanie stwarza możliwość rozwijania imponującej prędkości nawet do 85 kilometrów na godzinę.

Jednak BGŻ Arena nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kolarzy. Pruszkowski kompleks jest przystosowany również do przeprowadzania treningów i zawodów w kilku innych dyscyplinach, między innymi sportach walki, grach zespołowych oraz szermierce.

Welodrom otwiera swe podwoje także dla amatorów kolarstwa, którzy mogą spróbować swoich sił na profesjonalnym torze. W obiekcie mogą być też organizowane różnego rodzaju imprezy masowe, takie jak konferencje, koncerty, targi, wystawy oraz festyny.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Pruszków i okolica

Welodrom w Pruszkowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski klasztor w Wigrach, usytuowany nad jeziorem Wigry, często określany jest mianem perełki Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów.

W 1667 roku król Jan Kazimierz nadał kamedułom wówczas trudno dostępną ...

Dodany: 2017-10-10
Pałac Ossolińskich w Sterdyni

Pałac Ossolińskich w Sterdyni