Dodany: 2014-11-06

Winnica Adoria w Zachowicach

Zachowice, niewielka wieś leżąca w pobliżu Wrocławia, z pozoru nie wyróżniają się niczym szczególnym, lecz gdy odkryjemy znajdującą się na tym terenie Winnicę Adoria zrozumiemy, dlaczego miejscowość może poszczycić się sławą na skalę ogólnoświatową.

Winnica Adoria, której dumnym właścicielem jest Amerykanin Mike Whitney, została założona w 2005 roku. Ale zanim nastąpiła ta wiekopomna chwila, przy współpracy z najwyższej klasy specjalistami ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Portugalii, Francji czy Niemiec, przez półtora roku poszukiwał idealnej ku temu lokalizacji.

Wykorzystując swą imponującą wiedzę z zakresu winiarstwa, odrzucił blisko 300 innych propozycji i, przede wszystkim ze względu na długi okres wegetacyjny oraz wyjątkowy mikroklimat, wybrał wielu dotąd nieznane Zachowice.

A to był dopiero początek. Whitney odbywał podróże po całej Europie i spotykał się dostawcami sadzonek oraz producentami niezbędnych urządzeń, by następnie spędzić 5 długich lat w oczekiwaniu na pierwsze zbiory. Jednak upór i cierpliwość zostały mu sowicie wynagrodzone. Obecnie Winnica Adoria jest prawdziwą chlubą regionu, czego dowodzi przyjęcie w struktury Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Winnica zajmuje powierzchnię ponad 3 hektarów, na których rośnie łącznie około 14 kilometrów krzewów winorośli, prezentujących cenione przez smakoszy odmiany, takie jak Chardonnay, Pinot Noir, Reisling i Bacchus.

Ale Adoria jest nie tylko miejscem produkcji i sprzedaży aromatycznego trunku. To także ogromna atrakcja turystyczna, udostępniana zwiedzającym każdego dnia, przy czym przed planowaną wizytą warto zapoznać się z dokładnymi godzinami otwarcia.

Goście są oprowadzani po winnicy i winiarni, a ponadto zapraszani na degustację. W winnicy można również zorganizować ważne spotkanie biznesowe lub firmowe, a w okresie winobrania wziąć udział w specjalnych warsztatach.

Co więcej, wykwintnego trunku, który będzie ucztą dla naszego podniebienia, możemy skosztować w niektórych rodzimych restauracjach, a zainteresowanych wyjazdem do tego zakątka Dolnego Śląska nie mniej zachwyci Winnica Adoria filmowana z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Zachowice i okolica

Winnica Adoria w Zachowicach - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Marian
    Marian 2014-11-07 o 09:43

    Brawo Mike!!!! Tak trzymaj. Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu