Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Winnica Adoria w Zachowicach

Zachowice, niewielka wieś leżąca w pobliżu Wrocławia, z pozoru nie wyróżniają się niczym szczególnym, lecz gdy odkryjemy znajdującą się na tym terenie Winnicę Adoria zrozumiemy, dlaczego miejscowość może poszczycić się sławą na skalę ogólnoświatową.

Winnica Adoria, której dumnym właścicielem jest Amerykanin Mike Whitney, została założona w 2005 roku. Ale zanim nastąpiła ta wiekopomna chwila, przy współpracy z najwyższej klasy specjalistami ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Portugalii, Francji czy Niemiec, przez półtora roku poszukiwał idealnej ku temu lokalizacji.

Wykorzystując swą imponującą wiedzę z zakresu winiarstwa, odrzucił blisko 300 innych propozycji i, przede wszystkim ze względu na długi okres wegetacyjny oraz wyjątkowy mikroklimat, wybrał wielu dotąd nieznane Zachowice.

A to był dopiero początek. Whitney odbywał podróże po całej Europie i spotykał się dostawcami sadzonek oraz producentami niezbędnych urządzeń, by następnie spędzić 5 długich lat w oczekiwaniu na pierwsze zbiory. Jednak upór i cierpliwość zostały mu sowicie wynagrodzone. Obecnie Winnica Adoria jest prawdziwą chlubą regionu, czego dowodzi przyjęcie w struktury Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Winnica zajmuje powierzchnię ponad 3 hektarów, na których rośnie łącznie około 14 kilometrów krzewów winorośli, prezentujących cenione przez smakoszy odmiany, takie jak Chardonnay, Pinot Noir, Reisling i Bacchus.

Ale Adoria jest nie tylko miejscem produkcji i sprzedaży aromatycznego trunku. To także ogromna atrakcja turystyczna, udostępniana zwiedzającym każdego dnia, przy czym przed planowaną wizytą warto zapoznać się z dokładnymi godzinami otwarcia.

Goście są oprowadzani po winnicy i winiarni, a ponadto zapraszani na degustację. W winnicy można również zorganizować ważne spotkanie biznesowe lub firmowe, a w okresie winobrania wziąć udział w specjalnych warsztatach.

Co więcej, wykwintnego trunku, który będzie ucztą dla naszego podniebienia, możemy skosztować w niektórych rodzimych restauracjach, a zainteresowanych wyjazdem do tego zakątka Dolnego Śląska nie mniej zachwyci Winnica Adoria filmowana z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Zachowice i okolica

Winnica Adoria w Zachowicach - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Marian
    Marian 2014-11-07 o 09:43

    Brawo Mike!!!! Tak trzymaj. Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie, miejscowości leżącej około 30 kilometrów od Białegostoku, powstał w XV wieku. Na przestrzeni dziejów odwiedzany przez królów, magnatów i polskich książąt, ale również będący świadkiem wielu wojen i rodowych sporów, dwukrotnie powstawał z ruin, by dziś znów zachwycać turystów z całego ...

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu powstał prawdopodobnie w okresie lokacji miasta, czyli w drugiej połowie XIV wieku. Do dzisiaj zachowały się trzy z czterech niegdyś istniejących pierzei Rynku - pierzeja zachodnia została rozebrana na przełomie XVIII i XIX wieku. Podobnie jak w wielu innych miastach, od momentu powstania ...

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to miasto w województwie lubelskim, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego, około 25 kilometrów od Zamościa. Jednym z najważniejszych zabytków Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, który ze względu na swoje niezwykłe usytuowanie często bywa nazywany kościołem ...

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, mieście w województwie podkarpackim, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Powstały w pierwszej połowie XVII wieku, słynie z zachwycających wnętrz, kolekcji pojazdów konnych oraz parku w stylu angielskim.

Zamek wzniesiono na polecenie wojewody ...

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to zdecydowanie najpiękniejsza część Lublina, a zarazem jeden z najlepiej zachowanych historycznych zespołów urbanistycznych w Polsce. Na terenie Starego Miasta, które od 2006 roku jest także dzielnicą administracyjną Lublina, znajduje się wiele cennych, a przede wszystkim wartych zobaczenia ...

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu

Zamek Dzikowski, znany również pod nazwą Zamku Tarnowskich w Dzikowie, obecnie dzielnicy Tarnobrzega, to dawna rezydencja rodu Tarnowskich herbu Leliwa, której historia sięga jeszcze XV wieku. Po przejęciu przez Tarnowskich, pierwotnie wieżowy dwór obronny w XVII i XVIII wieku został przebudowany i zyskał ...