Dodany: 2016-01-05

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to zabytkowa wyspa rzeczna, która jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków miasta. Wyspa Młyńska położona jest między głównym nurtem Brdy a jej odnogą Młynówką, na zachód od Starego Rynku i centrum.

Na wyspie, otoczonej pięknymi bulwarami, znajdują się liczne zabytki i obiekty kulturalne. Na Wyspie można zobaczyć między innymi stare spichlerze, takie jak Biały Spichlerz, który zbudowano na XV-wiecznych fundamentach, Karczmę Młyńską i Czerwony Spichlerz. Dużą atrakcją Wyspy są też budynki, których historia sięga nawet XVII wieku. Warte odwiedzenia są głównie Europejskie Muzeum Pieniądza, Dom Wyczółkowskiego i Dom Młynarza.

Na Wyspie znajdują się także dawne młyny i obiekty poprzemysłowe, w tym Młyny Rothera z połowy XIX wieku oraz stara kaszarnia, turbinownia, farbiarnia i rafinera. Wizytówką tego miejsca są również ciekawe zabytki hydrotechniczne: Śluza Miejska, Jaz Farny i Jaz Ulgowy.

Swoją popularność Wyspa Młyńska zawdzięcza także Wenecji Bydgoskiej, czyli zespołowi malowniczych kamienic, wzniesionych w drugiej połowie XIX wieku nad rzeką Młynówką. Wenecja Bydgoska to idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. W 2001 roku na jej obszarze zbudowano kamienny bulwar oraz aleję spacerową. Natomiast w niektórych kamienicach mieszczą się biura, kluby, kawiarnie, winiarnie i bydgoska warzelnia piwa.

Nie sposób też nie wspomnieć, że Wyspa Młyńska jest prawdziwą oazą zieleni w centrum Bydgoszczy, w której mieszkańcy i turyści mogą odetchnąć od codziennego zgiełku.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Bydgoszcz i okolica

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubie