Kolejne za 1 dzień
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to zabytkowa wyspa rzeczna, która jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków miasta. Wyspa Młyńska położona jest między głównym nurtem Brdy a jej odnogą Młynówką, na zachód od Starego Rynku i centrum.

Na wyspie, otoczonej pięknymi bulwarami, znajdują się liczne zabytki i obiekty kulturalne. Na Wyspie można zobaczyć między innymi stare spichlerze, takie jak Biały Spichlerz, który zbudowano na XV-wiecznych fundamentach, Karczmę Młyńską i Czerwony Spichlerz. Dużą atrakcją Wyspy są też budynki, których historia sięga nawet XVII wieku. Warte odwiedzenia są głównie Europejskie Muzeum Pieniądza, Dom Wyczółkowskiego i Dom Młynarza.

Na Wyspie znajdują się także dawne młyny i obiekty poprzemysłowe, w tym Młyny Rothera z połowy XIX wieku oraz stara kaszarnia, turbinownia, farbiarnia i rafinera. Wizytówką tego miejsca są również ciekawe zabytki hydrotechniczne: Śluza Miejska, Jaz Farny i Jaz Ulgowy.

Swoją popularność Wyspa Młyńska zawdzięcza także Wenecji Bydgoskiej, czyli zespołowi malowniczych kamienic, wzniesionych w drugiej połowie XIX wieku nad rzeką Młynówką. Wenecja Bydgoska to idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. W 2001 roku na jej obszarze zbudowano kamienny bulwar oraz aleję spacerową. Natomiast w niektórych kamienicach mieszczą się biura, kluby, kawiarnie, winiarnie i bydgoska warzelnia piwa.

Nie sposób też nie wspomnieć, że Wyspa Młyńska jest prawdziwą oazą zieleni w centrum Bydgoszczy, w której mieszkańcy i turyści mogą odetchnąć od codziennego zgiełku.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Bydgoszcz i okolica

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09
Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość leżąca w sąsiedztwie Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W Stacji Narciarskiej Koziniec narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy o różnym poziomie trudności.

W ośrodku znajduje się również klimatyczna karczma serwująca regionalne potrawy. Świetnym ...

Dodany: 2018-01-02
Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda w Zakopanem

Ośrodek Narciarski Harenda usytuowany jest w pobliżu Zakopianki. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddaje zespół wyciągów, 6 świetnie zagospodarowanych tras narciarskich oraz trasę biegową.

W kompleksie funkcjonuje szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, natomiast po całodziennym szusowaniu ...

Dodany: 2017-12-19
Stacja narciarska Kaniówka

Stacja narciarska Kaniówka

Stacja Narciarska Kaniówka to kompleks narciarski w górnej części Białki Tatrzańskiej. Trasy narciarskie położone są na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m. n. p. m.).

W kompleksie Kaniówka do dyspozycji narciarzy jest pięć wyciągów: w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe i ...

Dodany: 2017-12-12
Stacja Narciarska Jurgów-SKI

Stacja Narciarska Jurgów-SKI