Dodany: 2014-11-14

Zachód słońca na plaży w Łebie

Jeszcze kilkanaście lat temu Łeba była niewielkim, nieco sennym miasteczkiem. Obecnie to jeden z najchętniej odwiedzanych, tętniący życiem kurort wypoczynkowy, który każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego kraju.

Choć Łeba może poszczycić się prawdziwym bogactwem atrakcji, największe triumfy popularności niezmiennie co sezon święci piękna, szeroka i piaszczysta plaża. W Łebie zagospodarowano trzy plaże, oznaczone kolejno pierwszymi literami alfabetu, przy których funkcjonują strzeżone kąpieliska.

Z uwagi na najlepszą lokalizację i świetnie rozwiniętą infrastrukturę, spędzający urlop w Łebie najczęściej wybierają plażę A. Kąpiele słoneczne możemy urozmaicić przejażdżką na skuterze wodnym czy bananie, natomiast głodni, ale już niekoniecznie wrażeń, do swojej dyspozycji mają liczne smażalnie, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne.

Nie mniejszym uznaniem cieszy się plaża B, która, mimo że jest bardziej oddalona od centrum, oferuje również szereg rozrywek i udogodnień. Jej ogromnym atutem jest także bliskość szlaku na słynne ruchome wydmy. Z kolei plaża C jest doskonałą alternatywą dla osób poszukujących wytchnienia od panującego w sezonie zgiełku i pragnących rozkoszować się szumem morskich fal.

Ale plaża w Łebie nie jest tylko miejscem odpoczynku i rekreacji. Wieczorami spotkać tu wielu wczasowiczów, chcących zobaczyć zachód słońca, wspaniały spektakl natury, zapisujący się w pamięci turystów na długie miesiące. A stęsknieni za tym sielankowym obrazkiem mogą przywołać wakacyjne wspomnienia, oglądając zachód słońca na plaży w Łebie filmowany z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Łeba i okolica

Zachód słońca na plaży w Łebie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2017-11-14
Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku

Rynek Kościuszki w Białymstoku jest częścią zespołu architektonicznego, będącego swoistą wizytówką, a zarazem sercem miasta. Historia placu sięga 1753 roku, kiedy to po pożarze Białegostoku, Jan Klemens Branicki, ówczesny właściciel miasta, rozpoczął jego przebudowę.

Jednym z najważniejszych obiektów, ...

Dodany: 2017-11-07
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie jest jednym z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych zabytków stolicy województwa podkarpackiego. Obecny zamek powstał na początku ubiegłego stulecia, lecz jego dzieje sięgają końca XVI wieku, kiedy to w tym miejscu budowę obronnej rezydencji rozpoczął ówczesny właściciel ...

Dodany: 2017-10-31
Pałac Łochów

Pałac Łochów

Pałac w Łochowie, mieście leżącym około 70 kilometrów od centrum Warszawy, wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku. Pierwotnie parterowy budynek z kolumnowym portykiem, ukończony w 1830 roku, powstał na zamówienie hrabiego Józefa Włodzimierza Hornowskiego, ówczesnego właściciela dóbr łochowskich.

Na ...

Dodany: 2017-10-24
Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu

Rynek Wielki w Zamościu jest prawdziwą chlubą i dumą mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie.

Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Każdą jego pierzeję zdobią zabytkowe ...

Dodany: 2017-10-17
Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Pokamedulski klasztor w Wigrach, usytuowany nad jeziorem Wigry, często określany jest mianem perełki Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów.

W 1667 roku król Jan Kazimierz nadał kamedułom wówczas trudno dostępną ...

Dodany: 2017-10-10
Pałac Ossolińskich w Sterdyni