Kolejne za ok. 00 godz. 05 min. 00 sek.
Rozwiąż quiz Zaproponuj miejsce

Zamek w Bytowie

Zamek w Bytowie, malowniczo usytuowanym kaszubskim mieście, został wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku.

Twierdza, utrzymana w stylu gotyckim, początkowo należała do Krzyżaków. Znalazły się w niej takie pomieszczenia, jak kaplica, dom mieszkalny, magazyny i refektarz, czyli charakterystyczna dla budynków klasztornych jadalnia. Ciekawym elementem architektury są cztery, postawione w narożnikach baszty.

Jednak na kolejnej karcie historii Zamku w Bytowie, poznajemy go nie w roli krzyżackiej warowni, a jako twierdzę należącą do księcia pomorskiego, Eryka II. Na przestrzeni dziejów wokół zamku pojawiły się ziemne fortyfikacje, natomiast na jego terenie umieszczano piekarnię, browar czy siedzibę starosty.

Niestety, na skutek wojny polsko-szwedzkiej, Zamek w Bytowie spłonął. Co prawda po jej zakończeniu został częściowo odbudowany, niemniej pierwsze staranne prace konserwatorskie przeprowadzono dopiero kilka lat przed II wojną światową.

Swój współczesny kształt, z wyraźną nutą dawnej świetności, Zamek w Bytowie ostatecznie uzyskał pod koniec ubiegłego stulecia. Obecnie w średniowiecznych murach mieści się Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, stylowy hotel z restauracją, a nawet klub bilardowy.

W bytowskiej warowni odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne, takie jak różnego rodzaju wystawy, spotkania z pisarzami czy promocje książek. Ciekawym elementem kalendarium są również comiesięczne koncerty, organizowane w ramach cyklu Muzyka na Zamku.

Miłośników historii oraz osoby zafascynowane panującą w tym miejscu niezwykłą atmosferą, z pewnością zainteresuje też możliwość organizacji imprez komercyjnych i firmowych, a ponadto szkoleń i konferencji. Znakomitym uzupełnieniem oferty Zamku w Bytowie są pokazy walk rycerskich, nauka średniowiecznego tańca czy programy tematyczne.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Bytów i okolica

Zamek w Bytowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Dodany: 2018-01-12
Stacja Narciarska Olczań-Ski

Stacja Narciarska Olczań-Ski

Olczań-Ski to kompleks narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej w skład którego wchodzi pięć odrębnych wyciągów.

Stacja do dyspozycji turystów oddaje wyciąg krzesełkowy, wyciągi orczykowe oraz oświetloną, sztucznie naśnieżaną i codziennie ratrakowaną trasę.

Przy stacji funkcjonują szkółka narciarska, ...

Dodany: 2018-01-09